تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۲۰ آبان ساعت ۱۴:۵ بازدید: 1458      نظرات: 4      کد مطلب: 4753

استارت شهردار جدید مهاباد با بدهی 80 میلیارد تومانی!


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، روز شنبه ۲۰ آبانماه مراسم تودیع و معارفه شهردار مهاباد با حضور مسئولان استانی، شهرستانی، اصحاب رسانه  و اقشار مختلف مردم در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد برگزار گردید.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در مراسم معارفه دکتر علیزاده آذر ضمن تشکر از رهنمودهای امام جمعه شهرستان اظهار کرد: ازدحام جمعیت حاضر در سالن نشان از دغدغه مردم و مسئولان برای آبادانی این شهر است و با توجه به تاریخی بودن و اهمیت ویژه مهاباد می طلبد با حساسیت و دقت بیشتری برای توسعه شهر گام برداشته شود چراکه قبول مسئولیت مدیریتی برای مهاباد کارآسانی نیست.

جلال محمود زاده با اشاره رکود قابل توجه و بی سابقه در صنعت ساختمان در کشور و به تبع آن در مهاباد گام برداشتن در توسعه و ارتقای شاخص ها را امری مشکل برای دستگاههای دولتی و سازمان شهرداری عنوان کرد.

وی در ادامه استاندار جدید آذربایجان غربی را فردی توانمند معرفی کرد و خواستار استفاده از مرزها برای توسعه استان شد.

نماینده مردم مهاباد، ابراز امیدواری کرد با هماهنگی و تعامل خوبی که در بین مسئولان شهرستان و شورا و شهرداری وجود دارد شاهد توسعه هرچه بیشتر این شهر باشیم.

وی در پایان از زحمات مهندس کوردستانی تقدیر کرد و برای دکتر کامران علیزاده آذر شهردار جدید آرزوی توفیق کرد.

فرماندار مهاباد نیز ضمن تقدیر از زحمات مهندس کوردستانی و آرزوی توفیق برای اعضای جدید شورا و شهردار مهاباد اظهار کرد: امروزه شهر تنها به کالبد و عمران محدود نمی شود بلکه امور فرهنگی، اجتماعی و رفاه تعریفی جدید از شهر و مدیریت شهری را به وجود آورده که مستلزم توجه ویژه به ابعادی غیر از بعد کالبدی و فیزیکی است.

ایرج شجاعی با اعلام 50 هزار حاشیه نشین در مهاباد توجه به مشکلات حاشیه نشینی و ارتقای کمی و کیفی شاخص های اجتماعی، خدماتی و را مهمترین اولویت برای شهر مهاباد معرفی کرد  و گفت امیدواریم با ثباتی که در مدیریت شهرداری در مهاباد در چند ساله گذشته وجود داشته شاهد پیشرفت همه جانبه مهاباد باشیم.

وی در ادامه ترکیب اعضای شورای جدید شهر را بسیار متناسب توصیف کرد و خواستار برنامه ریزی برای اموراتی شد که در توان شهرداری باشد و از رویا پردازی و پرداختن به طرح های بسیار رویایی خودداری شود و بیشتر به تحقق وعده ها و برنامه ها بپردازند.

وی در ادامه پیگیری های جدی نماینده مردم مهاباد را یکی از پتانسیل های بسیار عالی برای مهاباد توصیف کرد و گفت تمامی ادارات دولتی موظف به تسهیل امورات شهرداری و شورا هستند و مدیریت شهرداری و شورا نیز باید در مسیر رفاه اجتماعی و فرهنگی مردم گام بردارند.

مدیر کل دفتر امور شهری استانداری نیز از تاسیس سازمان های فرهنگی برای شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت خبر داد و گفت: نماینده و مسئولان شهرستان مهاباد باید مقدمات ایجاد سازمان فرهنگی را در مهاباد با پیگیری های مستمر فراهم کنند تا مهاباد بعد از ارومیه و خوی سومین شهر در استان آذربایجان غربی باشد که صاحب سازمان فرهنگی می شود.

وی افزود سفر رئیس جمهور به مهاباد و تاسیس شهر گوک تپه به عنوان اولین شهر در بین چند شهر پیشنهاد شده در استان نشان از اهمیت و جایگاه مهاباد در استان است.

سیف الله مطلبی در ادامه اظهار کرد: سرانه بودجه شهر مهاباد 350 هزار تومان برای هر نفر است و با این میزان بودجه نمی توان انتظار زیادی داشت و شهرداری مهاباد برای اجرای برنامه های جامع و کامل این میزان را به 500 هزار تومان برای هر نفر افزایش دهد و بیشتر به دنبال تولید ثروت و جذب سرمایه گذار باشند و میزان بهره وری را افزایش دهند.

ابراهیم کریمی سخنگوی شورای شهر مهاباد نیز با اشاره به روند شفاف و دقیق برای انتخاب شهردار مهاباد اظهار کرد: معیار انتخاب شهردار جدید بر پایه اصل شفافیت، بهسازی، آبادانی، افزایش سرانه ها و رفاه بیشتر بوده و شورای شهر نیز با استفاده از نظارت مستمر خود در راستای تحقق برنامه ها گام برمی دارد.

شهردار جدید مهاباد بعد از تقدیم حکم انتصابش از سوی نماینده استاندار و مسئولان شهرستان به ارائه برنامه های خود پرداخت.

کامران علیزاده آذر فقدان مدیریت یکپارچه را یکی از عوامل بروز مشکل برای روند کمی و کیفی توسعه عنوان کرد و گفت بی انضباطی شدید مالی سنوات گذشته ضربات زیادی بر پیکر بی جان شهرداری مهاباد وارد کرده است و مدیریت دقیق را به امری اجتناب ناپذیر تبدیل کرده است.

شهردار جدید مهاباد در ادامه از بدهی 80 میلیارد تومانی شهرداری پرده برداشت و گفت: وصول مطالبات شهرداری یکی از دغدغه های اصلی این سازمان است که متاسفانه دانه درشت هایی در شهر با توسل به قدرت از وصول مطالبات سرباز می زنند و از تمامی مسئولان شهرستان می خواهیم شهرداری را در وصول مطالبات یاری دهند.

علیزاده آذر ایجاد نمادهای متناسب با بافت شهر، تحول در حمل و نقل، اهتمام به رودخانه مهاباد، زیرساختها و مجموعه های ورزشی و پسماند را از اولویت های خود معرفی کرد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مراد ۱۳۹۶/۸/۲۰
شهرداری باید با در اولویت قرار دادن پرداخت حقوق معوقه پنج ماهه پرسنل خود وتاثیر در افزایش روحیه و کارایی انان شروع و بعدا تصمیم به احرای طرحهای عمرانی و فرهنگی خود در تمام زمینه ها بپردازد.امیدوارم شهرداری جدید اقدامی در این زمینه انجام دهند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مراد ۱۳۹۶/۸/۲۰
چرا از پرداخت حقوق معوقه 5ماهه پرسنل شهرداری حرفی زده نشد.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مسعود سعیدی ۱۳۹۶/۸/۲۰
با توجه به عدم توانایی شهرداری مهاباد در بخش درآمد زایی ، امید است مسئولان رده بالا به یاری این نهاد خدمتگزار بشتابند تا فشار مالی شهرداری را همشهریان متقبل نشوند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۸/۲۰
اگر افکار مسولان شهری وکشوری از منافع شخصی به رفاه جمعی وخدمت همگانی ارتقا یابد هیچ مشکلی متوجه عمران شهرها وکشور نخواهد شد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد