تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۱۳ آبان ساعت ۱۲:۰ بازدید: 742      نظرات: 0      کد مطلب: 4731
با حضور اقشار مختلف مردم

راهپیمایی 13 آبان در مهاباد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، راهپیمایی روز 13 آبان در مهاباد با حضور مردم این شهرستان و باشکوه خاصی برگزار شد.

دانش آموزان، دانشجویان، فرهنگیان، روحانیون، اصناف و بازاریان، کارمندان ادارات برای شرکت در راهپیمایی سراسری 13 آبان حاضر شدند.
شرکت کنندگان در این راهپیمایی با سردادن شعارهای "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسراییل" انزجار خود را از سیاست های ظالمانه قدرت های غربی بیان کردند.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در این مراسم ضمن تشکر ویژه از تمام اقشار مختلف که با حضور باشکوه خود در مراسم 13 آبان ماه برگ زرینی در کارنامه انقلاب افزودند، گفت: با مرور به حافظه تاریخی پی می بریم چرا این روز مهم و باعظمت است. در سال 43 امام خمینی (ره) ضمن محکوم کردن فرمان کاپیتولاسیون به افشاگری در این خصوص پرداخت که همین امر منجر به تبعید شدن ایشان گردید. همچنین در سال 57 در بحبوبه انقلاب تظاهرات ۱۳ آبان موجب کشتار 56 دانش آموزان معترض در دانشگاه تهران، به دست دودمان پهلوی گردید. در سال 58 نیز دانشجویان پیرو خط امام سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) را تسخیر نمودند.

شجاعی افزود: مرور تاریخ به ما نشان می دهد که آمریکا همیشه بر ضد مردم ایران در حال دسیسه چینی بوده، حتی تجربه و مدارک سالهای قبل از انقلاب نیز نشان می دهد که آنها حکومت مردمی دکتر مصدق را ساقط و بر ضد ایشان کودتا به راه انداختند.

وی اضافه کرد: شعار مرگ بر آمریکا بی دلیل نیست، این شعار نشات گرفته از تنفر و بیزاری ما از این نظام استکبار و جهان خوار است.

فرماندار مهاباد ضمن اشاره به حادثه طبس، کودتای نوژه، حمله به هواپیمای مسافربری ایران، تجهیز و پشتیبانی از حکومت صدام حسین علیه ملت ایران و تحریف نام خلیج فارس گفت: اینهمه علیه ما دسیسه چینی کردند، ملت ما را در سخت ترین تحریم ها قرار دادند، بیزاری ما از شما آمریکایی ها بی دلیل است؟ ما نمی خواهیم کسی سرور ما باشد ما مستقل هستیم و مستقل بودن جرم نیست.

شجاعی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها از حکومت های دیکتاتوری چون عربستان سعودی که نه انتخابات و مجلسی دارند و نه معتقد به حقوق زنان با تمام قوا حمایت و با آنها رقص شمشیر می کنند، اما حکومتی برخواسته از دل مردم که پای آن خونها داده شده توسط شما محکوم و منفور اعلام می شود. ما جنگ طلب نیستیم اما در مقابل ظلم و زورگویی خواهیم ایستاد.

در این مراسم بیانه 13 آبان قرائت شد و پرچم آمریکا و اسرائیل به آتش کشیده شد.

عکس: حسین خالندی برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد