تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۰ آبان ساعت ۱۱:۳ بازدید: 1051      نظرات: 0      کد مطلب: 4717

اجلاس "پیشمرگان مسلمان کرد" در مهاباد در حال برگزاری


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز چهارشنبه 10 آبان ماه در راستای کنگره 12 هزار شهید استان آذربایجان غربی، اجلاس "پیشمرگان مسلمان کرد" با حضور شخصیت های کشوری و لشکری، استاندار آذربایجان غربی، برخی از امام جماعت شهرستانهای استان و خانواده شهدا در تالار وحدت مهاباد برگزار گردید.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی در این مراسم گفت: شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد دوشادوش برادران آذری و فارس خود از هیچ ایثارگری دریغ نکردند.

 سردار عابدین خرم  افزود: آذربایجان غربی با تقدیم  3 هزار 474 شهید اهل سنت، یک هزار شهید پیشمرگ مسلمان و عشایر، بیش از 80 شهید روحانی، دارای 12 هزار شهید و 19 هزار جانباز بوده و مقام سوم ایثار در کشور را به خود اختصاص داده است.

در ادامه امام جمعه شهرستان مهاباد اظهار کرد: ملت کرد در طول تاریخ این مرز و بوم از ایران اسلامی دفاع کردند، جانانه جنگیدند و یک وجب از خاک این کشور را به دشمن واگذار نکردند.

ماموستا سهرابی افزود:عشایر و پیشمرگان مسلمان کرد دوشادوش نیروهای نظامی کشور در امنیت نقش بسزایی ایفا نمودند و روز به روز این ملت خستگی ناپذیر عشقشان به نظام بیشتر خواهد شد.

وی اضافه کرد: همواره باید وحدت حفظ و مغفول دسیسه های صهیونیزم و استکبار جهانی قرار نگیریم و آمریکای خونخوار بداند که ما با همیم و از هم جدا نخواهیم شد.

 امام جمعه اهل سنت ارومیه در  اجلاس شهدای پیشمرگان مسلمان کرد گفت: حفاظت از سرزمین اسلامی وظیفه دینی ماست و آرزومندم خداوند ما را کمک کند تا برای استحکام و گسترش اسلام قدمهای بزرگتر و بزرگتری برداریم.

ماموستا عبدالقادر بیضاوی سپس از جایگاه والای شهدای اسلام  از بدر و احد و حنین تا شهدای انقلاب اسلامی سخن گفت، شهدایی که در زمان نوپا بودن حکومت اسلامی  و هجوم عوامل استکبار جهانی برای تجاوز به خاک و جان و مال مردم ایران، احساس وظیفه و جان خویش را فدا کردند تا میهن اسلامی از دست درازی دشمن در امان بماند.

وی افزود: دفاع مقدس ما را بیمه کرد تا دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی ایران فکر دست درازی به کیان اسلامی را برای همیشه از سر بیرون کردند.

ماموستا بیضاوی در پایان با اشاره به انتخاب استاندار جدید برای استان آذربایجانغربی ابراز امیدواری کرد این استان تحولات مثبتی به خود ببیند و در آینده  شاهد تغییرات مثمری در این منطقه باشیم.

شهریاری استاندار آذربایجان غربی یکی دیگر از سخنرانان این مراسم گفت: پیشمرگان مسلمان از جمله اولین کسانی بودند که در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب ایستادند.

 شهریاری ضمن تقدیر از متولیان و برگزار کنندگان این اجلاسیه و کنگره 12 هزار شهید، مهاباد را شهری فرهنگی معرفی کرد و ضمن ابراز خوشحالی برای حضور در این شهر از تلاش برای مدیریت صحیح منابع و استعدادهای استان برای بر طرف کردن مشکلات ازجمله بیکاری تحصیلکردگان خبر داد.

وی یکی از مهمترین مشکلات استان را در بخش کشاورزی و رکود در صنایع عنوان کرد و افزود علی رغم مشکلات عدیده ای که در استان با ان رو برو هستیم ظرفیت ها و استعدادهای فراوانی داریم که باید با مدیریت صحیح در راستای برطرف کردن موانع تولید و اشتغال از انها بهره بگیریم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تأکید بر نقش شهدای سرافراز منطقه در ایجاد امنیت و آسایش گفت: پیشمرگان مسلمان کرد، این آب و خاک را از شر توطئه های استکبار جهانی در امان نگه داشتند.

 سردار پاکپور افزود: برای وجب  به وجب این خاک خون داده شده تا امنیت در این مناطق برقرار باشد.

وی اضافه کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس ما هم در جبهه های خارجی می جنگیدیم و هم در داخل با عوامل فتنه گر استکبار جهانی مبارزه میکردیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: امنیت پایدار در شمال غرب کشور و در جنوب شرقی کشور جز با کمک گرفتن از نیروهای بومی منطقه به دست نمی آید.  

سردار پاکپورگفت:  برگزاری همه پرسی در شمال عراق توطئه ای از جانب آمریکا و رژیم صهیونیستی بود که با هوشیاری خود مردم کرد عراق  و واکنش به موقع و محکم حکومت مرکزی خنثی شد.

در پایان مراسم از تمبر اجلاسیه رونمایی و از خانواده شهدا و فرزندان آنان تجلیل به عمل آمد. برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد