تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۴ مهر ساعت ۲۲:۱۰ بازدید: 670      نظرات: 0      کد مطلب: 4677
مدیر کل ثبت احوال آذربایجان غربی در گفتگو با هاژه

اعتبار کارت های ملی قدیمی تا پایان سال


مدیر کل ثبت احوال استان آذربایجان غربی روز دوشنبه 24 مهرماه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با توجه به سیاست های عمومی مبنی بر دولت الکترونیک سازمان ثبت احوال کشور با بهره گیری از تمام توان عملیاتی خود زمینه را برای صدور کارت های هوشمند برای افراد مشمول فراهم نموده است.
محمد حیرت انگیز افزود: از ابتدای این طرح تا پایان شهریور 96، تعداد 77 هزار و 535 نفر در شهرستان مهاباد جهت ثبت نام کارت هوشمند ملی در سامانه اقدام نموده اند. 
مدیر کل ثبت احوال استان آذربایجان غربی همچنین گفت: از ابتدای سال تا شهریور ماه، 25 هزار 273 نفر برابر با 44.2 درصد در شهرستان مهاباد در سامانه نسبت به ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نموده اند و امیدوارم جهت رسیدن به پوشش 100 درصدی مردم در ادامه سال نسبت به دریافت کارت اقدام نمایند.
وی در خصوص مکان ثبت نام مراجعه کنندگان خاطر نشان کرد: در بیشتر شهرستانهای استان از سال قبل و به منظور سهولت و عدم ترافیک کاری مجوز دفاتر پیشخوان در زمینه فعالیت های ثبت احوال صادر شده است و در مهاباد نیز هم اکنون علاوه بر ادارات ثبت احوال و پست در 3 دفتر پیشخوان ثبت نام انجام می گیرد.
حیرت انگیز ضمن اشاره به زمان اعتبار کارت های ملی قدیمی گفت: اعتبار این کارت ها تا پایان سال 96 می باشد و این اعتبار به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. لذا برای اینکه مردم شریف منطقه و هم استانی ها از ابتدای سال 97 در خدمات شهروندی با مشکل روبرو نشوند، نسبت به تعویض و دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نمایند.
شایان ذکر است که علاوه بر کاربردهای قبلی کارت ملی، کارت های جدید به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک این فرصت را فراهم می کنند تا افراد به شیوه ای امن وارد فضای دیجیتال شوند و خدمات الکترونیکی خود را دریافت کنند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد