تاريخ: ۱۳۹۶ جمعه ۲۱ مهر ساعت ۱۴:۲۰ بازدید: 994      نظرات: 0      کد مطلب: 4660
در گفتگو با هاژه

مهاباد اولین شهرستان برای اجرای پروژه کلان آبرسانی به روستاهای کم آب


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی از اجرای پروژه آبرسانی به روستاهای کم آب شهرستان مهاباد خبر داد.

کمال نالوسی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از محل اعتبارات استانی برای این پروژه 800 میلیون تومان مصوب شده است و از محل اعتبارات توازن نیز 2.5 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های آبرسانی و نیمه تمام مصوب شده است. همچنین با رایزنی های نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی درصدد جذب اعتبارات ملی برای اتمام پروژه ها و شروع طرح های آبرسانی هستیم.

وی افزود: 35 روستای مهاباد در ماههای گذشته با مشکل جدی کم آبی روبه رو بوده اند که مشکلات تعدادی از آنها رفع شده و در حال حاضر 24 روستای این شهرستان با مشکل کم آبی روبه رو هستند.

نالوسی تصریح کرد: در مطالعات اولیه 118 روستا در این طرح قرار گرفته بودند ولی در مطالعات ثانویه این تعداد به 137 روستا افزایش یافته است که با اجرای این پروژه مشکل کم آبی در بخش مرکزی، دهستان های آختاچی غربی(جاده برهان)، شهرویران و مکریان غربی رفع می گردد و اجرای این پروژه در بخش خلیفان کل دهستان کانی بازار و بخش از دهستان منگور شرقی را شامل می شود.

نالوسی در ادامه با اشاره برنامه ها و رایزنی های این اداره با سازمان آب منطقه ای اظهار کرد: با اتمام و به بهره برداری رسیدن تصفیه خانه جدید مهاباد، تصفیه خانه قدیم از مدار خارج می گردد و این امر فرصتی فراهم می کند  که از آن برای تامین آب شرب  تصفیه شده برای روستاها استفاده شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی در ادامه با اشاره به 14583 انشعاب روستایی در شهرستان مهاباد اظهار کرد: در حال حاضر 85.2  درصد از جمعیت روستایی این شهرستان تحت پوشش آبرسانی قرار دارد که جمعیتی بالغ بر 57 هزار نفر را شامل می شود. همچنین در گوک تپه جمعیتی بالغ بر 7 هزار نفر را تحت پوشش جمع آوری فاضلاب قرار داده ایم.

نالوس در ادامه به پروژه های نیمه تمام روستاهای زنده قول، قلاجوغه، کانی کوتر و قره قشلاق اشاره کرد و گفت: بخشی از این پروژه ها از سال 89 نیمه کاره بودند که با تخصیص بودجه 700 میلیون تومانی دوباره شروع بکار و بخش از آنها به بهره برداری رسیده و بخشی دیگر در آینده به بهره برداری می رسند.

وی در پایان ضمن تقدیر از تلاش مسئولان و نماینده مردم مهاباد برای تصویب بودجه برای پروژه های آبرسانی ابراز امیدواری کرد با تخصیص بودجه و تزریق اعتبار مشکلات کم آبی در روستاهای مهاباد رفع گردد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد