تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۷ مهر ساعت ۱۸:۵۹ بازدید: 744      نظرات: 0      کد مطلب: 4648
بەمناسبت سالگرد تاسیس انجمن سینما جوان مهاباد

مراسم تقدیر از پیشکسوتان و جوانان عرصە سینمایی مهاباد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری هاژه روز دوشنبه 17 مهرماه 96 مراسم سی امین سالگرد تاسیس انجمن سینمای جوان مهاباد باحضور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، جمعی از فیلمسازان، بازیگران، هنرمندان و علاقمندان به سینما در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد.

در ابتدا فیلم کوتاهی با نام "تارا" به نویسندگی و کارگردانی حسین عزیزی  به نمایش در آمد. سپس قادر مرادی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد ضمن اشاره به  تاثیر هنر بر زندگی و ارزش آن برای انسانها به ذکر فعالیتهای انجمن سینمای جوان مهاباد در سالهای گذشته پرداخت و عنوان کرد: افرادی در این انجمن فعالیت داشته و پرورش یافته اند اکنون در سینمای ایران حرف هایی برای گفتن دارند.

در ادامه رحیم بایزیدی رییس انجمن سینمای جوان مهاباد به تاریخچه  این انجمن اشاره کرد و گفت: طی سال جاری این انجمن چندین کارگاه آموزشی، هفت فیلم تولیدی وهمچنین نمایشگاه عکاسی برگزار نموده است.

ابراهیم سعیدی کارگردان و فیلمساز برجسته مهاباد که با تشویق گسترده حاضران در این مراسم به روی سن آمد به ایراد سخنانی پرداخت. سعیدی اظهار کرد: میزان استقبال از مراسم امسال و فعالیت های سینمایی در مهاباد جای امید واریست.

وی افزود: به عقیده بنده سینما و فعالیت های سینمایی در مهاباد در سی سال گذشته به کندی حرکت رو به جلو داشته است، حسن سنبلی، خسرو سینا، خانم شیلان سعدی، کیوان فهیمی، هه ژار نورانی وافراد بسیار دیگری هستند که از همین انجمن سینمای مهاباد شروع به فعالیت نموده و بالاترین مدارج علمی را در زمینه فیلم وهنر کسب نموده اند.

در ادامه فیلم کوتاه "هەڵە"  کاری از خانم "گلچین دنیادیده" کارگردان جوان مهابادی به نمایش درآمد و کلیپی از فعالیت های آقایان ابراهیم سعیدی و ناصر بابائیان پخش شد.

در این مراسم با اهدای تندیس و لوح یادبود از زحمات ابراهیم سعیدی، ناصر بابائیان، دکتر جعفر ابریشمی، منصور قادرزاده، بهروز اسراری، بختیار پنجه ای و فائزه عزیزی تقدیر به عمل آمد.

همچنین دانیال انوری، جواد خالندپور، مهران شقایق نبی، بهاره ریسمانی و فایق اشترابه از عکاسانی بودند  که به دلیل برگزیده شدن عکس هایشان در یک ورک شاپ موردتقدیر واقع شدند.

میدیا معروفی، سینا الیاسی زاده، گلچین دنیادیده، سامان صادق امیری، سامرند فقە زاده، زانیار صوفی امینی، مهراد تجدد و آقای مرادی از دیگر افرادی بودند که از آنها تقدیر به عمل آمد.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد