تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۷ مهر ساعت ۱۸:۳۹ بازدید: 381      نظرات: 0      کد مطلب: 4647

اقدامات ادارات خدمات ‌رسان در روستاهای بخش مرکزی مهاباد تشریح شد


بە گزارش پایگاه خبری-تحلیلی هاژە روز دوشنبە ١٧ مهرماه ٩٦ نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی شهرستان مهاباد بە ریاست بخشدار بخش مرکزی و با حضور برخی از مسئولین شهرستانی و دهیاران بخش مرکزی در سالن اجلاس فرمانداری برگزار شد.

 

نمایندە دهیاران بخش مرکزی ضمن تقدیر از فعالیت مسئولین شهرستانی و دهیاران گفت: روستا بە عنوان عامل اصلی پایداری امنیت غذایی نقش بسزایی در اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و برگ برندە ایران اسلامی در مقابل تحریم‌های ظالمانە غرب دارد کە در همین راستا، دولت و مسئولین باید تمام قد از روستاییان و جامعە روستایی حمایت کند.

کریمی در ادامە بە بیان مشکلات روستاهای بخش مرکزی در حوزەهای آب، برق و گازرسانی پرداخت و افزود: اکثر روستاهای ما با مشکلات عدیدەای از قبیل: کمبود آب آشامیدنی، فرسودگی شبکەهای آبرسان و برق و نبود امکانات گازرسانی دست و پنجە نرم می‌کنند.

رئیس ادارە آب و فاضلاب روستایی شهرستان مهاباد در این جلسه اقدامات انجام شدە این اداره را طی یک سال گذشتە تشریح کرد و گفت: با توجە بە اعتبارات محدود و قطرەچکانی، در یک سال گذشتە ادارە آب و فاضلاب روستایی شهرستان مهاباد موفق بە اصلاح  حدود ٢٠ هزارمتر خط انتقال آب و توسعەی شبکە آبرسانی، ١٢ مورد حفر چاه و احداث منابع متعدد ذخیرە آبی شده است.

نالوسی افزود: بە روستاییان عزیز این نوید را می‌دهیم کە پروژە "مجتمع آبرسانی ١٣٨ روستایی مهاباد" از منشا آب سد مهاباد بە زودی عملیاتی خواهد شد.

فیض‌الەبیگی رئیس اداره برق مهاباد نیز از نصب ١٠ دستگاه ترانس برق از اول مرداد ماه سال جاری در روستاهای مهاباد توسط این ادارە خبر داد و گفت: ادارە برق شهرستان مهاباد از اول سال جاری موفق بە نصب ١٠ دستگاه ترانس برق و صرف حدود ٢ میلیارد تومان بودجە در بخش روستایی شدە است و افتخار میکنیم کە در سطح شهرستان روستاهای ٢ خانواری نیز از نعمت برق برخوردارند.

شمس برهان رئیس ادارە گاز شهرستان مهاباد در این جلسه با ارائە کارنامە یک سالە از اقدامات انجام شدە، برنامەهای سال آیندە را برای دهیاران تشریح کرد.

در پایان، مسئولین حاضر در این نشست مشکلات دهیاران در حوزەهای مربوطە پاسخ دادند.

پاکزاد بخشدار مرکزی از اقدامات ادارات که در راستای رفع محرومیت روستاهای مهاباد در تلاشند تشکر نمود و دهیاران را به عنوان بازوان پرتوان دولت در روستا توصیف نمود که اقدامات آنها در عمران و آبادانی روستاها چشمگیر و شایسته تقدیر است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد