تاريخ: ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۵ بهمن ساعت ۰:۱۵ بازدید: 384      نظرات: 0      کد مطلب: 1454

سومین مراسم بیت و حیران در مهاباد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز پنج شنبه 15 بهمن ماه سومین مراسم بیت حیران در مهاباد برگزار گردید.

 این مراسم با تقدیم به استاد فولکلور کردی ماموستا قاله شین  و به همت موسسه فرهنگی هنری ادبی مکریان مهاباد (انجمن ادبی مهاباد) و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورا و شهرداری مهاباد برگزار شد و هنرمندان مهاباد، پیرانشهر، اشنویه به اجرای بیت و حیران و آواز کردی پرداختند.

در ابتدای مراسم مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: هنرمندان سرمایه معنوی جامعه هستند و ما به عنوان خدمتگزاران این عرصه تلاش خواهیم کرد از این سرمایه گرانبها به نحو احسن بهره ببریم، به خصوص هنرمندان پیشکسوت ما که سالیان سال جهت رشد و شکوفایی و اعتلای هنر اصیل تلاش نموده اند.

خضری به نیابت از انجمن ادبی ضمن خوشامدگویی به کلیه حضار از اداره فرهنگ و ارشاد و شورا و شهرداری مهاباد جهت همیاری انجمن جهت برگزاری این مراسم تشکر نمود.

صلاح پایانیانی نویسنده و محقق فولکلور کردی نیز با قرائت مقاله ای درباره بیت و حیران کردی به تشریح زوایای مختلف آن پرداخت.

در این مراسم هنرمندان زیر به اجرای پرنامه پرداختند:

محمد گلینانی با اجرای حیران، سیامند امینه دار با اجرای لاوک، ابوبکر آذررو با اجرای حیران و آواز، گروه جلیل و جلال محمدپوری با اجرای آواز کرمانجی و مقام، صلاح خضری با اجرای حیران و آواز

مراسم با اجرای گروه "هه‌ڵپه‌رکێ" رقص کردی سابلاغ به سرپرستی هیوا جاف و تقدیر از هنرمندان و تجلیل ویژه از استاد قاله شین از طرف انجمن ادبی، اداره فرهنگ و ارشاد و شورا و شهرداری مهاباد پایان یافت.

سیامک دهبکری و پولا آغازبرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد