تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۳ مهر ساعت ۱۷:۴۰ بازدید: 1138      نظرات: 0      کد مطلب: 4632

انتقاد امام جمعه از تابلوهای راهنمایی و عدم شبکه موبایل در جاده ها و روستاها


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، امام جمعه شهرستان مهاباد در جلسه برنامه ریزی شهرستان از غلط املائی تابلو روستاها و عدم آنتن دهی در مناطق روستایی و خارج از شهر انتقاد کرد.

ماموستا سهرابی با بیان اینکه اسم های خاص را نمی توان عیننا ترجمه نمود اظهار کرد: متاسفانه در جاده ها با تابلوهایی روبه روی می شویم که اسم نوشته شده با اسم روستا همخوانی ندارد به عنوان مثال روستای کلکاوی(که‌ڵه‌کاوێ) را کله گاوی  نوشته اند در حالیکه در بسیاری از موارد معنا و مفهوم اسم اصلی را کاملا تغییر می دهد.

وی افزود : در بسیاری از موارد اتفاق افتاده که از روی تابلو نمی توان روستای مورد نظر را یافت و از آنجا که فلسفه وجود تابلوها برای راهنمایی است و اسم های خاص برای ساکنین منطقه معنای واقعی را تداعی می کنند لازم است مورد توجه بیشتری قرار بگیرند و اصلاح شوند.

ماموستا سهرابی در ادامه به عدم پوشش شبکه موبایل در روستاها انتقاد کرد و گفت: روستائیان نیز حق استفاده از امکانات را دارند و در مواقع ضروری استفاده از شبکه تلفن یک امر بدیهی و لازم است، مسئولان هرچه سریعتر برای آن چاره ای بیندیشند.

فرماندار مهاباد درادامه سخنان امام جمعه شهرستان به جلسه روزهای گذشته مسئولان و نماینده با معاون وزیر ارتباطات اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با مصوباتی که در این جلسه صورت گرفته در چند ماه آینده مشکل عدم پوشش شبکه خطوط تلفن رفع می گردد و ساکنین روستا نیز می توانند از آن بهره مند شوند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد