تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۱ مهر ساعت ۱۱:۲۹ بازدید: 640      نظرات: 0      کد مطلب: 4615

حضور فیلمساز سنندجی در دومین جشنواره بین‌المللی فیلم سلیمانیه


جمیل مفاخری با فیلم بلند «برایت انار دان کرده بودم» در دومین جشنواره بین‌المللی فیلم سلیمانیه در شهر سلیمانیه در کردستان عراق حضور دارد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، فیلم بلند «برایت انار دان کرده بودم» به نویسندگی فرشید گویلی و کارگردانی جمیل مفاخری و از توليدات سيمای مركز استان كردستان، در دومین جشنواره بین‌المللی فیلم سلیمانیه در شهر سلیمانیه در کردستان عراق حضور دارد.

موضوع این فیلم درباره‌ی یک پیرمرد و پیرزنی است که فرزند معلمشان در آب های خروشان رود سیروان غرق شده که در این فیلم ضمن اشاره به رسوم و آداب مردم این منطقه تبعات فوت پسر این دو کهنسال در زندگیشان وارد می شود.

«برایت انار دان کرده بودم» که در جشنواره «هدهد ٢٠» در هشت بخش بازیگری زن، بازیگری مرد، بازیگری نوجوان دختر، بازیگری نوجوان پسر، فیلمبرداری، نویسندگی، بهترین فیلم و بهترین کارگردانی کاندیدا شده بود، توانست با کسب ٥ جایزه نویسندگی، بازیگری زن، فیلمبرداری، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم، بیشترین جوایز این جشنواره را از آن خود کند.

شایان ذکر است فیلم بلند «برایت انار دان کرده بودم» به دریافت جایزه و تندیس بهترین کارگردانی در پنجمین جشنواره بین المللی فیلم دهوک موفق شده بود. 

دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سلیمانیه» با اهدای جایزه «طاها کریمی» فیلمساز فقید ایرانی؛ در روزهای ۹ تا ۱۵ مهرماه جاری در شهر سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق برگزار می‌شود.

منبع: بینه رارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد