تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۴ مهر ساعت ۱۰:۴۶ بازدید: 6876      نظرات: 0      کد مطلب: 4595

بیانیه نماینده بوکان در خصوص همه پرسی در کوردستان عراق


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، به دنبال انتشار نطق میان دستور قسیم عثمانی نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی و برخی اظهارات وی در خصوص رفراندوم اقلیم کوردستان، این نماینده این بار به انتشار بیانه ای در خصوص دیدگاه خود در رابطه با این موضوع پرداخت. متن بیانه وی به شرح زیر است:

 

سخنى كوتاه با همشهريان عزيز و فرهيخته؛

اظهار نظر اخير بنده در خصوص رفراندم كردستان عراق، نه از سر احساس بلكه متكى به اطلاعات موثقى بوده كه در دسترس حقير قرار گرفته و چه بسا اگر هر يك از عزيزانى كه نظرى متفاوت دارند، به چنين اطلاعاتى دسترسى پيدا مى كردند، نظرى همسو با نظر بنده مى داشتند و يا اگر بنده به چنين اطلاعاتى دسترسى پيدا نمى كردم، موضعى مخالف موضع فعلى مى داشتم.

 بهرحال اينكه نظر بنده با برخى از دوستان عزيزم در اين موضوع خاص، يكسان نيست، موضوعى طبيعى است و نه ناشي از تفاوت نگاه بلكه ناشى از اطلاعات متفاوتى است كه در دسترس داشته ايم و قطعاً گذشت زمان حقايق را بيش از پيش نمايان خواهد ساخت و بنده قلباً اميدوارم گذشت زمان خلاف نظر حقير را ثابت كند و مردم كرد عراق بعد از سالها دربدرى،و ظلم و بي توجهى و عقب ماندگى تاريخى، رنگ آسايش و آرامش و پيشرفت را به خود ببينند.

 بدون شك بنده بيش از هر كس ديگر رفاه و آسايش همه نوع بشر و خصوصاً كردهاى زجر كشيده عراق را خواهانم و رفاه و آسايش و پيشرفت را براى كردهاى مظلوم عراق از خداوند منان مسئلت مى نمايم. هر چند در اين قضايا عده اى خاص، عقده گشايي كردند اما همه كم لطفى هايى را كه از روى احساسات پاك نوع دوستى و بى اطلاعى از حقايق پنهان اين ماجرا، صورت گرفت، در راه تحقق نيات پاك و مقدس مردم خوبمان مورد اغماض قرار داده و از جوانان خوب مان ميخواهم كه هر چه فرياد و شعار در دل دارند بر سر بنده خالى كنند اما چيزي را مطرح نكنند كه نه به صلاح خودشان است و نه به صلاح منطقه و كشور .

اينكه همه ما به هم حق مى دهيم كه در موضوعات مختلف، نظرات متفاوتى داشته باشيم، ناشى از رشد و بالندگى فكرى و فرهنگى ماست و بايد اين ظرفيت و ارزش را قدر بدانيم و اگر همه را مجبور به هم نظر بودن با خود كنيم، عين استبداد است كه همه ما از آن بيزاريم.

 بنده بنا به مسئوليت اجتماعى و قانونى، خود را موظف به حفظ منافع كشور و حفظ منافع مردم ديارمان مى دانم و براى تحقق اين مهم از جان و مال و حيثيت و آبروى خود مايه گذاشته و خواهم گذاشت و  در اين راه حاضر به تحمل هر هزينه اى خواهم بود و قطعا تاريخ در اين خصوص قضاوت دقيق و منصفانه ترى خواهد نمود چون تجربه نشان مى دهد كه ما قدر داشته هاى خود را در زمان وجود، نمى دانيم و بعضاً با برخوردهاى احساسى، تصميمات منطقى را لگد مال ميكنيم هر چند خوشبختانه فرهيختگان جامعه ما در اكثريت هستند و در حال رشد و مصلحت را بهتر از همه تشخيص مى دهند و بنده از همان ابتدا هم كه پا در اين مسير نهادم، به عقلانيت همين طيف دلگرم بودم، هستم و خواهم بود.

در پايان از همه مردم خوبمان خصوصاً جوانان مستعد و توانايمان درخواست دارم از رفتارهاى احساساتى كه مخل نظم و امنيت شهر و ديارمان باشد، پرهيز كنند تا بدخواهان و دشمنان كشورمان نتوانند از اين شرايط سو استفاده نمايند و نظم و امنيت، كه ارزشمندترين كالاى عمومى است، حفظ شده و مورد خدشه قرار نگيرد. از شوراى تأمين امنيت شهرستان نيز بابت حسن تدبير در كنترل و مديريت موضوع  و نگاه نرم و منعطف شان، قدردانى نموده و از همكارى عموم مردم بوكان و خويشتن دارى آنان، صميمانه سپاسگزارم.

 

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد