تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۱ مهر ساعت ۱۷:۳۴ بازدید: 1046      نظرات: 0      کد مطلب: 4583

اجرای هفت ماه طرح مهر سبز توسط انجمن سبز اندیشان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، هفت ماه اجرای طرح مهر سبز  توسط  انجمن سبزاندیشان جوان مهاباد  با موفقیت نتیجه داد و همچنان نیز ادامه دارد."

 

انجمن سبز اندیشان جوان مهاباد که حدود هفت ماه است این طرح را در هشت ایستگاه سطح شهر برگزار میکند و توانست تعداد 52 عدد کیف و لوازم تحریر و کتابخانه ای کوچک را به پنج روستای مرز نشین شهرستان سردشت برساند .

این طرح که بر پایه ی حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آبی , خاکی و حفظ درختان و پوشش جنگل ها استوار است در همین انجمن برای اولین بار در مهاباد اجرا شد. در این طرح با برپایی ایستگاه هایی در نقاط مختلف شهر از شهروندان خواهش می شد که زباله های خشک و تر را از هم تفکیک نموده و کاغذ و کتاب هایی را که بدون استفاده می پنداشتند را تحویل ایستگاه ها بدهند.

همچنین طرح بازیافت نیاز که با هدف جمع آوری درب بطری و بطری های پلاستیکی به نفع معلولان نیازمند از تیرماه 94 اجرا میشد نیز با طرح مر سبز ادغام گردید و همشهریان میتوانند در همین ایستگاه بطری و درب بطری های خود را نیز تحویل بدهند.

با همکاری بیش از 50 نفر از اعضای این انجمن تفکیک کتب و کاغذ ها در چند مرحله انجام شد و نتیجه ی این طرح پس از گذشت چند ماه به صورت خلاصه به شرح زیر می باشد:

- آموزش مردم در مورد اهمیت تفکیک از مبداء زباله ها و اهمیت بازیافت زباله در راستای جلوگیری از آلودگی و حفظ منابع طبیعی

-اهدای 52 کیف و بسته ی نوشت افزار با تفکیک مقطع تحصیلی و جنسیت برای  پنج روستای "نوکان" , " پاش قه بران" , "سیره میرگ" , "ساوان قدیم" و " دوله توو"

- بە کار گیری دوبارەی کتاب های قابل استفاده در تجهیز کتابخانە های محلی در مناطق محروم کشور

- گفتگو با مردمان غیور مرز و حافظان یکی از مهم ترین جنگل های زاگرس در مورد اهمیت این منبع مهم

- اهدای کتاب های داستان به کودکان روستا در حاشیه ی تقدیم کردن کیف و نوشت افزار و ایجاد حس مسولیت در رابطه ی انسان و طبیعت

- ادغام فعالیت زیست محیطی با امور خیریه

- تفهیم اینکه هر پسماندی زباله نیست و تفکیک از مبداء زباله ها کمک بسیار شایانی به چرخه ی بازیافت نموده و اقدامی حفاظتی در مورد منابع طبیعی  می باشد.

- گسترش فرهنگ کتابخوانی و هدیه دادن کتاب

-  ایجاد دغدغه ی زیست محیطی در منطقه

پخشان قلندری مدیر عامل انجمن سبز اندیشان مهاباد ضمن تشکر ویژه از همکاری تمامی مردم شریف مهاباد و تشکر از مسئولان محترم شهر  بابت تمام همکاری ها  در راستای اجرای طرح مهر سبز گفت : "امیدواریم در راستای اجرای  طرح مهر سبز از کمک های شما شهروندان شریف منطقه بیشتر بهرمند شویم و بتوانیم صدای زمین را به گوش تمامی شهروندان برسانیم و در جهت حفظ این امانت بزرگ برای آیندگان بتوانیم استوار تر حرکت کنیم.بە امید روزی کە طرح زیبای #مهر_سبز در تمامی کشور به همت حامیان محیط زیست اجرا گردد."

همچنین این طرح همانند ماه های قبل در دو روز آخر ماه و ایستگاه میدان شهرداری ادامه دارد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد