تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۱ مهر ساعت ۹:۵۴ بازدید: 1122      نظرات: 0      کد مطلب: 4582

خسارت 600 میلیون تومانی آتش سوزی به همشهریان بوکانی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه،  آتش سوزی ها در ۶ ماهه نخست امسال بیش از 600 میلیون تومان خسارات مالی به همشهریان بوکانی وارد کرده است.

ظاهر فیضه  مسول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان با اعلام این خبر گفت آتش گرفتن مکان هایی از جمله منازل مسکونی،مغازه ها،انبارها،کارگاه ها،خودرو و باغات و غیره در بوکان در ۶ ماهه نخست سال نزدیک به ۶ میلیارد ریال خسارات مالی وارد به بار آورده که دلیل بیشتر این حوادث نیز سهل انگاری و عدم رعایت نکات ایمنی بوده است.

وی افزود: با بیان تعداد حوادث و عملیات های اعزامی آتش نشانان چهار ایستگاه این سازمان، این رقم را بیش از ۳۵۰ ماموریت در طول این مدت خوانده که شامل حوادثی از قبیل اطفا حریق،امداد و نجات ،رفع مزاحمت حیوانات موذی،ایمن سازی ،تصادفات،رها سازی و .... غیره می باشد.

فیضه تصریح کرد: که خوشبختانه آمار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حاکی از کاهش حداقل ۳۰ در صدی آمار آتش سوزی ها در محدوده استحفاظی این سازمان است.

وی با اشاره به رقم ۲۳٨ مورد حوادث حریق در  شش ماهه نخست سال ۹۵ عنوان کرد که با تلاش بسیار این سازمان در زمینه خدمات ایمنی و همچنین بیش از دو سال فعالیت گسترده و ارائه انواع  آموزش ها چه در بستر فضای مجازی و چه بصورت چهره به چهره،خوشبختانه توانسته ایم این رقم را بشدت کاهش داده و آن را به ۱۶۶ مورد در این مدت برسانیم .

فیضه در پایان با اعلام آمار آتش گرفتن بیش از ۴۲ مورد منزل مسکونی ، ۲٦ مغازه، ۲۲ خودرو آنها را از مهم ترین و پر مخاطره ترین عملیات های آتش نشانان دانسته که همواره بیشترین خسارات مالی به شهروندان نیز از همین راه ها وارد می شود، تاکید کرد که همه همشهریان بایستی به رعایت مسایل و توصیه های ایمنی توجه کرده و نیز حتماً در منازل، خودرو و حتی محل کار خود به کپسول های اطفا حریق یا آتش نشانی دسترسی داشته باشند تا در هنگام حادثه ،بلافاصله حریق را مهار و از گسترش آن و ایراد خسارات بیشتر جلوگیری کنند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد