تاريخ: ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۲ بهمن ساعت ۲۳:۵۲ بازدید: 1142      نظرات: 0      کد مطلب: 1447

دفتر نمایندگی کردهای سوریه در مسکو هم افتتاح شد


در میان اصرار مسکو مبنی بر حضور کردهای سوری در مذاکرات صلح سوریه علی رغم مخالفت ترکیه، این گروه دفتر نمایندگی خود را در مسکو افتتاح کرد.


 

مراب شمایوف رییس اتحادیه بین‌المللی انجمن‌های کردها، در مراسم افتتاحیه این دفتر نمایندگی در مسکو روز چهارشنبه گفت: اکنون، یک لحظه تاریخی برای مردم کرد سوریه است.

شمایوف با بیان اینکه روسیه قدرت بزرگ و بازیگر مهمی در خاورمیانه است، افتتاح دفتر نمایندگی کردهای سوری در مسکو را یک گام بزرگ سیاسی دانست.

این دفتر در حالی افتتاح شد که مقامات کشورهای مختلف برای گفت‌وگو درباره مذاکرات صلح سوریه امروز (پنجشنبه) در مونیخ آلمان گردهم می‌آیند.

وی ادامه داد، امیدوار است که حق زبان، فرهنگ و حکومت کرد برای کردهای سوری در قانون اساسی سوریه تضمین شود و روسیه در این باره کمک خواهد کرد.

افتتاح دفتر نمایندگی کردهای سوری در مسکو باعث تیرگی بیشتر روابط میان روسیه و ترکیه شده است. آنکارا حزب اتحاد دموکراتیک سوریه را با اعلام وجود ارتباط میان این حزب با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) یک سازمان تروریستی اعلام کرده است.

این حزب کرد سوریه در مذاکرات ژنو که هفته گذشته برگزار شد، دعوت نشد.

این نمایندگی دومی دفتر نمایندگ است که دولت خودمختار کردهای سوریه در خارج بازگشایی کرده اولین دفتر نمایندگی آنها در سلیمانیه عراق افتتاح شد.

مسئولان حزب اتحاد دموکراتیک سوریه نام "نمایندگی غرب کردستان" را بر این دفتر نهاد‌ه‌اند که نماینده مناطق تحت کنترل حزب در سوریه یعنی جزیره، کوبانی و عفرین خواهد بود.

منبع: ایسنابرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد