تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۹ شهريور ساعت ۱۰:۳۸ بازدید: 346      نظرات: 0      کد مطلب: 4564

2میلیارد تومان اعتبار ویژه برای توسعه ورزش در سردشت اختصاص یافت


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: امسال بیش از 20 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز سالن ها و توسعه فعالیت های ورزشی در شهرستان سردشت اختصاص یافته است.
عبدالله چمن گلی شامگاه سه شنبه در دومین جلسه شورای ورزش های همگانی سردشت افزود: این اعتبار از محل اعتبارات 27 درصد درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده تامین و برای توسعه و تجهیز اماکن و سالن های ورزشی سردشت هزینه می شود.
وی بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان برای سرمایه گذارانی که برای ساخت اماکن ورزشی سرمایه گذاری کنند، تسهیلات مناسب پرداخت می کند.
وی با اشاره به اینکه آموزش یکی از نیازهای اساسی ورزش شهرستان سردشت است، اضافه کرد: آمادگی داریم تا بسترهای آموزش را در سردشت فراهم و در برگزاری جشنواره های ملی در حوزه ورزش همکاری کنیم.
وی اظهار کرد: برای توسعه شهرستان به خصوص در حوزه ورزشی باید تعامل و همکاری بین مردم و مسئولان تقویت شود.
فرماندار سردشت نیز در این جلسه گفت: منشاء مشکلات این شهرستان محرومیت و محدودیت بوده که در همه حوزه ها به ویژه حوزه ورزش و جوانان چشمگیر است.
عبدالله جهانی با بیان اینکه سردشت در بیشتر شاخص های توسعه نسبت به سایر شهرهای سطح استان در ردیف های آخر قرار دارد، افزود: یکی از علل توسعه نیافتگی این شهرستان مربوط به نظام بودجه بندی است که مسائل و مشکلات منحصر به فرد این شهرستان در آن لحاظ نشده و ضریب هایی که عقب ماندگی را جبران کند، وجود ندارد.
وی ادامه داد: هزینه های تمام شده در این شهرستان مرزی و دور از مرکز بسیار بالاست و باید در توزیع اعتبارات جبران شود.
فرماندار سردشت در خصوص سرانه ورزشی این شهرستان گفت: سرانه ورزشی شهرستان نصف سرانه استان است و این در حالی است که سرانه استان نیز از سرانه ورزشی کشور پائین تر است. 
منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد