تاريخ: ۱۳۹۶ جمعه ۲۴ شهريور ساعت ۱۵:۱۱ بازدید: 609      نظرات: 0      کد مطلب: 4534

همایش و سمینار موسیقی نواحی ایران در #بانه


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، اکران فیلم های فیلم سازان بانه در سینما آربابا بانه به مناسبت روز سینما و برگزاری نخستین همایش و سمینار موسیقی نواحی مختلف ایران در بانه عناوین 2 خبر فرهنگی و هنری این شهرستان است.

از شامگاه پنجشنبه نخستین همایش و سمینار موسیقی نواحی مختلف ایران با حضور بیش از 15 موسیقیدان برجسته کشور در هتل هاله آغاز شده است.
این همایش و سمینار که در شب های بیست سوم و بیست چهارم شهریور در هتل هاله برگزار می شود انواع موسیقی و سازهای نواحی مختلف ایران به تماشگران معرفی می شود و نوازندگان و خوانندگان برجسته کشور آن را اجرا می کنند.
هدف از برگزاری این همایش معرفی انواع موسیقی و آشنایی با خوانندگان و نوازندگان برجسته نواحی مختلف ایران است.
همزمان با برگزاری این همایش کارگاه آموزشی برای مخاطبان برگزار می شود و حضور برای عموم در این آیین آزاد است.
این همایش با همکاری موسسه هنری و فرهنگی به روژه بانه، جامعه باربد و نکیسا، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بانه، فرمانداری، شهرداری و شورای شهر بانه برگزار می شود.
**اکران فیلم های فیلم سازان بانه در سینما آربابای بانه
فیلم های کوتاه فیلم سازان بانه شامگاه پنجشنبه به مناسبت روز سینما در 2 سانس عصر و شب در سینما آربابا بانه اکران و از فیلم سازان و هنرمندان عرصه فیلم سازی برجسته بانه ای تجلیل شد.
با توجه به اینکه اکثر فیلم های فیلم سازان بانه ای فیلم های کوتاه و جشنواره ای هستند و مردم با این فیلم ها آشنایی ندارند این برنامه با هدف تجلیل از فیلم سازان بانه ای و شناسایی و معرفی آثار این فیلم سازان به مردم است. 
صهیب یوسفی، اوین عباسی، اوین شریفی، مژده مجیدی، طاها کریمی، فرزاد حسن میرزایی، رحیم ذبیحی، هیوا امین نژاد، اشکان احمدی، مطلب آزادی، منظم رحمتی، رضا محمدی، سارو یونسی، و چیاکو امین وزیری از جمله فیلم سازانی بودند که در این برنامه فیلم های کوتاه خود را با نمایش گذاشتند.
فیلم های که در این برنامه اکران شد در فضای شهر بانه ساخته شده و طبیعت بکر، آداب و فرهنگ منطقه بانه را به تصویر می کشند. 
در این برنامه 14 اثر از آثار برجسته فیلم سازان بانه ای در 2 سانس اکران و از فیلم سازان و هنرمندان عرصه فیلم سازی بانه تجلیل شد.
این برنامه با همکاری بنیاد فرهنگی توسعه آشتی بانه، کانون فیلم و عکس و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد