تاريخ: ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۵ بهمن ساعت ۲۳:۴۳ بازدید: 366      نظرات: 0      کد مطلب: 1443

درخواست فرانسه از ترکیه برای توقف گلوله باران مناطق کردنشین سوریه


 

فرانسه از ترکیه خواست تا بمباران مناطق کرد نشین ترکیه را متوقف نماید.

وزارت امورخارجه فرانسه امروز(یکشنبه) با صدور بیانیه ای خواستار توقف سریع این حمله ها از سوی ارتش ترکیه شد.

در این بیانیه آمده است:«فرانسه نگران بحرانی شدن اوضاع در شهر حلب و مناطق اطراف آن در شمال سوریه است. ما خواستار توقف سریع بمباران مناطق کرد نشین از سوی ترکیه هستیم.»

دراین بیانیه آمده است براساس توافقی که روزجمعه در مونیخ بین کشورهای قدرتمند حاصل شد، تمامی طرفین درگیر باید جنگ با تروریست های داعش را هدف اصلی خود قرار دهند.

ارتش ترکیه از دیروز(شنبه) و در پی اظهارات احمد داوود اوغلو نخست وزیر این  کشور گلوله باران مناطق کرد نشین سوریه را آغاز کرد. داوود اوغلو گفت در صورتی که ترکیه با تهدیدی از سوی کردهای سوریه مواجه شود، در حمله به مواضع آنها تردید نخواهد کرد.

دولت آنکارا گروه‌های کرد فعال در سوریه را شاخه ای از حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) می‌داند.

در همین رابطه دولت سوریه با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل اعلام کرده است حملات توپخانه‌ای ترکیه در خاک سوریه «حمایت مستقیم از گروه‌های تروریستی» است.

دولت سوریه همچنین در این نامه اظهارات اخیر احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه را محکوم کرد و آن‌ها را «دخالت آشکار» در امور سوریه دانست.

دراین نامه آمده است، نیروهای ترکیه با 12 خودروی نظامی مجهز به سلاح های نیمه سنگین از گذرگاه مرزی باب السلامه وارد خاک سوریه شدند.

این وزارتخانه تصریح کرد یکصد نیروی مسلح که تصور می‌شود شامل سربازان ترک و مزدوران ترکیه بودند این خودروها را همراهی می‌کردند.

دمشق در این نامه ضمن اشاره به «اقدامات غیرمسئولانۀ ترکیه» که منجر به شکست مذاکرات اخیر صلح سوریه در ژنوِ سوئیس شده بود، افزود عملیات ترکیه برای ارسال تسلیحات به منطقۀ اعزاز در شمال غرب سوریه نیز ادامه دارد.

منبع: پرس تی ویبرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد