تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۱۱ شهريور ساعت ۱۷:۴۲ بازدید: 2619      نظرات: 2      کد مطلب: 4458

پیشنهادات یک شهروند مهابادی به رئیس شورای شهر


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، یکی از شهروندان مهابادی، در روزهای آغازین شروع بکار اعضای شورای دور پنجم شهر مهاباد، با ارائه پیشنهاداتی در قالب نامه ای سرگشاده به رئیس شورای شهر خواستار معطوف کردن نگاهها و برنامه های شورای شهر مهاباد به چند محور بوده است.

متن نامه به شرح زیر می باشد:

بنام خدا

جناب آقای حامد حیدری ریاست محترم شورای اسلامی مهاباد                                                                   

باسلام و احترام و با عرض تبریکِ شروع به کارِ دور پنجم شورای شهر به جنابعالی و سایر عزیزان عضو محترم شورا و آرزوی موفقیت در پیشبرد اهداف والای شورا در راستای رفاه و آبادانی شهر، انتخاب آن برادر بعنوان ریاست شورا، اتفاقی که چندمین بار است در شهرمان روی می دهد، نشان از کیاست و حسن مدیریت آنجناب دارد که بدینوسیله خوشوقتی و تبریک اینجانب را در پی دارد.

در شهرمان نارسائی های فراوانی وجود دارد که نیاز به حل و فصل دارند. کمبودهایی که برهم انباشته شده و رفع و رجوع آنها اراده ای سترگ و همتی والا می طلبد .

اینجانب، بعنوان یک شهروند دل نگران، پاره ای از معضلات موجود را که فرا روی شهرمان است جهت بررسی و چاره جویی به آن برادر و دیگر اعضای محترم شورا عرضه می کنم و با توجه به ضیق وقت وفراوانی مشغلة شورا کمبودها را نه در یک نامه بلکه در نامه های متفاوت و به فواصل زمانی مختلف عنوان خواهم کرد.

و اینک نامة اول

یکی از کارکردهای اصلی بازار در هر شهری برقراری سهولت در تأمین مایحتاج زندگی از طریق تمرکز کالاها و خدمات در یک مکان واحد و ایجاد راحتی در عرضة کالا و امکانات به مشتریان است. این منظور در سایة وجود مغازه ها و دکاکینِ مرتب و بهداشتی، معابر گشاد و تمیز برای عبور و مرور و شرایط مطلوب حمل و نقلِ بار و عابر تأمین می گردد. بازار سنتی در شهر ما، و بازار مورد بحث ما مشخصاً میدان آرد و راسته بازار جانبی مسجد حاجی احمد، از وضعیتی برخوردار است که با هیچیک از معیار های شهروندی ورعایت کرامت انسانی همخوانی ندارد. در هر ساعتی از روز کافی است به معبر مذکور مراجعه کنید و ببینید که چگونه عبور اتومبیل های باری و سواری بی قیدو مدعی موجب انسداد فضای عبور می شوند و همچون استخوانی در گلوی بازار می مانند. معبری که حتی بدون حضور اتومبیل هم فضای کافی برای عبور و کشش آن انبوه جمعیتی را ندارد. آیا سلامت و کرامت و حقوق شهروندی مردم همین اندازه ارزش داردکه اینچنین دستخوش خواست و نیت چند راننده شود ؟ یقیناً اگر اراده ای برای حل معضل وجود داشته باشد چارة کار نیز بسیار آسان و دست یافتنی است.

چند سال پیش اینجانب افتخار یافتم با همکاری یکی از کارمندان محترم شهرداری با نصب میله های آهنی U -Turnدرمبادی ورودی بازار از ورود اتومبیل به داخل بازار جلوگیری کنیم و در اثر این اقدام بازار برای مدتی نفس راحت کشید. اما از آنجا که کلید فک و نصب میله ها دردست مغازه دارانِ بازار بود بر اساس سلیقة شخصی – و نه بر مبنای یک برنامة ضابطه مند و کنترل شده – کلید میله ها را در اختیار راننده ها قرار دادند و طرح شکست خورده و به حالت قبلی برگشت.

 اینک برای حل مشکل مجدداً پیشنهاد می نماید مبادی ورودی بازار با میله های آهنیِ مقفل بسته شوندو کلید قفل آنها برای استفاده در موارد اورژانس نه در اختیار افراد بی مسئولیت بلکه در تحویل یک فرد اداری دارای مسئولیت مشخص قرار گیرد. حمل ونقل بار در داخل بازار نیز در این طرح منحصراً توسط چرخ دستی ها صورت خواهد گرفت که از این طریق ضمن روان شدن عبور و مرور در بازار برای عده ای بعنوان کارگر حمل ایجاد شغل و کسب درآمد خواهد شد.

 بااحترام – مصطفی نیک بخت

به ضمیمه تعداد 8 قطعه تصویر در ارتباط با موضوع نامه تقدیم حضور می گردد. برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

همشهری هستم ۱۳۹۶/۶/۱۸
اینگونه پیشنهاد ها مشکل اصلی مردم نیست بلکه مشکل خیلی بزرگ وکمر شکن اخذ عوارض نجومی وبی حساب وغیره کارشناسی پروانه ساخت و پخش زمینهای مختلی ودادن اینگونه زمینها به افراد خاص و استخدام افراد وابسته به مسولین ودست اندر کاران شهرداری و......بسیاری مسایل دیگر
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

جمال بایزیدی ۱۳۹۶/۶/۱۲
واقعاً خیلی عالی و درست است البته دوره قبلی بود که جناب آقای مهندس ابراهیم کریمی شهردار بودند واقعاً هم جدا ازین کار خیلی کارهایی دیگر هم انجام دادند که همه از همه بهتر مثل همین پیشنهاد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد