تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۹ شهريور ساعت ۲۳:۲۴ بازدید: 2349      نظرات: 1      کد مطلب: 4450

زنگ شروع نمایش «سه‌رده‌می بێ تاوانی» در مهاباد نواخته شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز پنج شنبه 9 شهریور ماه 96 با حضور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان غربی، جمعی از هنرمندان پیشکسوت و علاقه مندان هنر تئاتر، پوستر نمایش کوردی "سه‌رده‌می بێ تاوانی" ـ رونمایی و زنگ شروع این اثر نواخته شد.

کاظمی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: به نمایندگی از استان این اثر به جشنواره تئاتر کوردی سقز ارسال خواهد شد و امیدواریم مثل سال گذشته که اثر آقای پنجه ای در جشنواره درخشید، امسال نیز شاهد موفقیت هنرمندان مهاباد در جشنواره تئاتر کوردی باشیم و کار آقای خاکپور با زبان کوردی در جشنواره بین المللی فجر حضور داشته باشد.

امید خاکپور کارگردان نمایش «سه‌رده‌می بێ تاوانی» ضمن سپاسگزاری از همه کسانی که در به ثمر رسیدن این اثر با وی همکاری داشته اند گفت: بدون شک حضور و استقبال مردم عزیز دلگرمی بیش از پیش ما را فراهم خواهد آورد و امیدواریم این اثر مورد رضایت واقع گردد.

دوران بی گناهی نوشته دکتر قطب الدین صادقی، ترجمه مریم قاضی و به کارگردانی امید خاکپور با بازیگری پروین‌ ملک‌زادە، لیلا مولودی و فاطمە لیلی نهم تا هجدهم شهریور ماه در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد روی صحنه می رود.

این اثر روایتی از نسل کشی و ژینوساید کوردها به دست رژیم صدام حسین است که شامل سە دورەی تاریخی از زبان سە نسل از زنان کورد است و هر کدام با اشاره به برخی از وقایع و رویدادهای سالهای سخت و تلخ استبداد رژیم بعث، نویدگر بارقه های امید و رهایی از اسارت و آوارگی هستند.

عکس: جواد خالندپور ـ امیر قادری ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

امید پیروی اسلام ۱۳۹۶/۶/۱۰
سلام،از خبر رسانی و زحمات شما متشکرم، اگر با دوستان عکاس شما آشنا نبودم میگفتم از روی غرض عکسهایی را که من در آن حضور دارم حذف میکنند،البته برای بنده زیاد مهم نیست ولی ....بگذریم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد