تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۹ شهريور ساعت ۱۸:۲۷ بازدید: 645      نظرات: 0      کد مطلب: 4447
در جلسه شورای اداری مهاباد طرح شد:

قول مساعدت جهت حضور والیبال و بسکتبال مهاباد در لیگ دسته یک ایران


به گزارش پایگاه خبری هاژه روز پنج شنبه 9 شهریور ماه جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد با حضور داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش، فرماندار شهرستان، امام جمعه، روسای ادارات، نماینده هیئت ها و سمن های ورزشی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان مهاباد برگزار شد.
در ابتدای این جلسه ماموستا ملا قادرسهرابی امام جمعه مهاباد ضمن عرض خیر مقدم با اشاره به پتانسیل بالای مهاباد در زمینه اکثر رشته های ورزشی و جایگاه ویژه این شهرستان در استان و حتی کشور خواستار توجه ویژه مسئولین به کاستی هایی که در بخش ورزش این منطقه وجود دارد، شد.
در ادامه شجاعی فرماندار مهاباد نیز ضمن اشاره به ویژه بودن جایگاه مهاباد در حوزه های گردشگری، ورزشی، دانشگاهها و مراکز آموزشی، کشاورزی، باغداری و... به ذکر مثالی اشاره نمود که حضور والیبال مهاباد در دو سال اخیر در لیگ دسته یک کشور سبب شد والیبال در این شهرستان به یک قطب اجتماعی تبدیل شود و به اذعان ارگان های انتظامی آمار بزهکاری در این در فواصل زمانی که والیبال جریان دارد به شدت کاهش پیدا کرده است اما متاسفانه مشکلات زیر ساختی و معضلات مالی سبب گشته که ادامه حضور در این مسابقات در هاله ای از ابهام قرارگیرد به همین سبب خواستار پیگیری آقای داورزنی در زمینه معضلات والیبال شهرستان مهاباد و همچنین بهبود زیر ساخت های ورزشی در تمام رشته ها با توجه به وجود قهرمانانی ملی در بسیاری از رشته ها شد.

 ادامه ی جلسه با سخنرانی آقای قرنی مصطفی پور رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد و ارایه ی یک پاور پوینت در خصوص آمار سرانه ورزشی شهرستان و همچنین گزارش عملکرد این اداره پیگیری شد، در گزارش ارایه شده از طرف رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد به سرانه 39 سانتی متری فضاهای ورزشی روباز و 6 سانتی متری سرپوشیده اشاره شد که مصطفی پور با بسیار ناچیز و قابل تامل بودن این آمار از اولویت های حل این مشکلات  جهت احداث یک سالن ورزشی باگنجایش حداقل 3000 نفر و دارای استانداردهای لازم جهت برگزاری مسابقات ملی در آن عنوان کرد.
جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد با ایراد سخنانی از طرف داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ایی وزارت ورزش وجوانان کشور  پایان پذیرفت.
داورزنی که روز پنج شنبه همراه وزیر ورزش و دیگر معاونان این وزرات به استان آذربایجان غربی سفر کرده بود به نمایندگی از وزیر ورزش در مهاباد حضور یافت، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ایی وزارت ورزش در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد ضمن تشکر از استقبال گرم مردم، ورزشکاران و مسئولین، این شهرستان مهاباد را همچون نگینی سبز خواند که در هر زمینه ای خصوصا ورزش می درخشد.

وی در ادامه سخنانش قول داد پیگیر مشکلات ورزشی مهاباد خصوصا در زمینه افزایش سرانه فضاهای ورزشی و همچنین تمهیدات لازم جهت کمک به حضور والیبال و بسکتبال مهاباد در لیگ های دسته یک باشد.
در پایان این جلسه نشست کوتاه خبری آقای داورزنی با خبرنگاران برگزار شد که در این نشست در پاسخ به سوال خبرنگار هاژه در مورد اینکه آیا برنامه ای در وزارت ورزش جهت تشویق سرمایه گذران جهت باشگاه داری و هزینه در زمینه ورزش در ازای معافیت های مالیاتی وجود دارد یا نه، اظهار داشت که برنامه ای کامل با رعایت تمام جوانب در زمینه باشگاه داری به استانداردهای جهانی آماده شده و جهت تطبیق با قوانین جهانی باشگاه داری به سازمان های جهانی مربوطه ارسال شده که در صورت اجرایی شدن این طرح  می توان بسیاری از سرمایه گذاران و صنایع کوچک را تشویق کرد تا در زمینه باشگاه داری و رشد ورزش حضور فعال داشته باشند.






ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد