تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۹ شهريور ساعت ۱۲:۱۷ بازدید: 1052      نظرات: 0      کد مطلب: 4444

درخشش دانش آموزان کوردستانی در جشنواره نوجوان خوارزمی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، دانش آموزان کوردستانی در مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی که در روزهای 26 و27 مردادماه در مشهد برگزار شد، موفق به کسب مقام دوم این مسابقات شدند.

اسدواله کریمی کارشناس مسئول متوسط اول استان کوردستان در این ارتباط در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: دانش آموزان کوردستانی در مرحله کشوری جشنواری نوجوان خوارزمی از بین 32 استان کشور توانستند مقام دوم را بدست بیاورند.

وی افزود: پرستو وکیلی مدیر دبیرستان زکیه، رضا محمدی دبیر راهنما دبیرستان شاهد وطن خواه و میلاد ارشاد از ناحیه 1 سنندج در محور بازارچه درس کار و فناوری رتبه های اول، یگانه راهنورد از ناحیه 1 شهرستان سنندج در محور زبان و ادبیات فارسی مقام سوم، کامیار رامین، مانی معز اردلان، کاوان بهرامی فر از ناحیه 1 شهرستان سنندج رتبه دوم در محور زبان انگلیسی، مبین مردوخی و آمانج سبحانی از ناحیه 1 شهرستان سنندج رتبه دوم محور فعالیت های آزمایشگاهی، زانا کارگر و پارسا فاتحی از شهرستان سقز رتبه دوم محور دست سازه و امید حسین حیدری و پدرام عزیزی از ناحیه 1 شهرستان سنندج رتبه دوم محور پژوهش را کسب کردند.

کریمی تصریح کرد: این جشنواره در 4 سطح مدرسه، منطقه، استان و کشور در 6 محور زبان و ادبیات فارسی(تصویر خوانی و خوانش ادبی)، زبان انگلیسی(ایفای نقش)، فعالیت های آزمایشگاهی پایه هفتم، دسته سازه، پژوهش و بازارچه کار و فناوری برگزار می گردد.

وی گفت: مهمترین مرحله این جشنواره مرحله مدرسه است زیراکه دانش آموزان با مهارت های زندگی، کارآفرینی و درگیر شدن در مسائل آشنا می شوند و شناسایی نخبه گان در همین سطح صورت می گیرد.

کارشناس مسئول متوسط اول استان کوردستان ادامه داد: مرحله مدرسه این جشنواره تا پایان بهمن ماه، مرحله شهرستانی تا پایان فرودرین ماه، مرحله استانی تا پایان خردادماه و مرحله کشوری تا پایان مردادماه ادامه دارد و مسابقات برگزار خواهد شد.

کریمی افزود: با توجه به درخشش دانش آموزان کوردستانی در این مسابقات، از تابستان امسال به مدت 3 سال دبیرخانه کشوری جشنواره نوجوانان خوارزمی به استان کوردستان واگذار شده است. 

شایان ذکر است جشنواره نوجوان خوارزمی از سال تحصیلی 93-94 به صورت کشوری در دوره متوسط اول برگزار می شود. 

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد