تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۵ شهريور ساعت ۱۰:۳۴ بازدید: 1365      نظرات: 0      کد مطلب: 4415

برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره تئاتر کوردستان معرفی شدند


برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره استانی تئاتر کوردستان روز شنبه در اختتامیه این جشنواره در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج معرفی شدند.

دبیر اجرایی بیست و هشتمین جشنواره استانی تئاتر کوردستان در اختتامیه این جشنواره از عدم حضور مسئولان در این مراسم گلایه کرد و گفت: به غیر از چند نفر از مدیرانی که موفقیت خود را مدیون هنر می دانند هیچ کدام از مسئولان استان و شهرستان در این مراسم حضور پیدا نکردند.

مازیار قبادی با اشاره به اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره ۲۱ مردادماه امسال بود، بیان کرد: ۱۴ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این تعداد ۳ اثر به طور زنده بازبینی شدند و مابقی توسط هیئت بازبین متشکل از صلاح محمدی، حمیدرضا احمدی کوردستانی و پیمان ادب آموز مورد داوری اولیه  قرار گرفتند.

وی ادامه داد: ۸ اثر به بخش نهایی راه پیدا کرد و توسط قطب الدین صادقی، صابر دل بینا و کورش احمدی داوری شدند.

با رای هیئت داوران در بخش کارگردانی افشین خدری کارگردان نمایش «کوردها تروریست نیستند» رتبه نخست، فرشید کرمی کارگردان نمایش «و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد» رتبه دوم و عبید رستمی کارگردان نمایش «درحصارباد» رتبه سوم را کسب کردند.

در بخش نمایشنامه نویسی با رای هیئت داوران نویسنده نمایشنامه دهانی پر از پرنده، فارس باقری از بیجار رتبه نخست، عبید رستمی نویسنده نمایشنامه درحصار باد رتبه دوم و اکبر صادقی نویسنده نمایش وخداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد، رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش بازیگری مرد هیئت داوران به اتفاق آراء از آرتین امجدی بازیگر نوجوان نمایش کوردها تروریست نیستند و تمام بازیگران مرد این نمایش تقدیر کردند.

با رای هیئت داوران رتبه نخست بازیگری را فردین قادری بازیگر نمایش درحصار باد، رتبه دوم را محمد مهدی حیدری بازیگر نمایش تراس و رتبه سوم را هم نیما ایمان زاده بازیگر نمایش در حصار باد کسب کردند.

در بخش بازیگری زن هم هانا مرادی بازیگر نمایش و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد رتبه نخست، شایسته فرمانی فرد از بیجار بازیگر نمایش دهانی پر از پرنده از بیجار رتبه دوم و رضوان خدامی بازیگر نمایش وخداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد رتبه سوم را بدست آوردند.

دیپلم افتخار و جایزه نقدی  بخش طراحی صحنه هم با رای هیئت داوران به افشن خدری و مهران مکاری طراحان صحنه نمایش کوردها تروریست نیستند اهدا شد.

جایزه بخش موسیقی را هم  مسلم زارعی آهنگ ساز نمایش کوردها تروریست نیستند و  بخش طراحی لباس هم بهارلطافتیان طراح لباس نمایش درحصار باد به خود اختصاص دادند.

با رای هیئت داوران جایزه بخش بروشور وآفیش هم به شعیب مکتبداری طراح نمایش درحصار باد و جایزه گریم هم به بهار لطافتیان طراح گریم در نمایش در حصار باد اهدا شد.

منبع: مهر 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد