تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۴ شهريور ساعت ۱۵:۵۵ بازدید: 880      نظرات: 0      کد مطلب: 4405
گفتگوی اختصاصی هاژه با استاندار آذربایجان غربی

از ارتقای شاخصه های شهری در گوک تپه تا دانشگاه پیراپزشکی مهاباد


 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز شنبه 4 شهریور ماه و به مناسبت هفته دولت و افتتاح شهرداری گوک تپه و چند طرح عمرانی خدماتی قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی وارد شهرستان مهاباد شد.

استاندار آذربایجان غربی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هاژه در خصوص تلاشهای دولت در شهر گوک تپه گفت: برای ارتقای نهادهای شهری در شهر گوک تپه تلاش خواهیم نمود چرا که این شهر از حوزه روستایی خارج و از این پس دارای شاخصه های شهری است، لذا نهادهای خدمات رسان و رفاهی در این مکان مستقر و بایستی سرمایه گذاری در این خصوص انجام پذیرد و در بودجه به آن پرداخته خواهد شد.

مهندس سعادت افزود: به منظور ارتقای شاخصه ها در این شهر جدید، از محل کمک های فنی اعتباراتی به این شهر تعلق خواهد گرفت، یکی از واجب ترین اقدامات اولیه، ساخت ساختمان شهرداری و آتش نشانی است که در صورت مشخص شدن زمین آن، سریعا بودجه 500 میلیون تومانی برای ساخت آنها اختصاص خواهد یافت.

وی در خصوص آخرین وضعیت دانشگاه پیراپزشکی مهاباد نیز اظهار کرد: صورتجلسه ای بین دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه ارومیه تنظیم و به تهران فرستاده شده است و با توجه به اینکه پیراپزشکی مهاباد در مراحل پایانی و جذب دانشجو است بزودی آغاز به کار آن رسما ابلاغ و اعلام خواهد شد.

محمود صاریخان مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی 14 تیر ماه 96 در جریان این بازدید از پروژه دانشکده پیراپزشکی شهرستان مهاباد گفته بود: اعتبار دانشکده پیراپزشکی در قانون بودجه  96 نیز پیش بینی شده و امسال دانشجو پذیرش خواهد کرد.

تغییر و تحول های این دانشکده در نام از پیراپزشکی به علوم انسانی و دوباره به پیراپزشکی در 2 دهه گذشته و  یکی از مهمترین دلایل تعلل در اتمام و بهره برداری از این پروژه مهم در شهرستان بوده است. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد