تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ مرداد ساعت ۱۵:۵ بازدید: 1532      نظرات: 0      کد مطلب: 4377

اختصاص 500 میلیون تومان برای ساماندهی غار آبی سهولان


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز یکشنبه 29 مردادماه رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد از تخصیص 500 میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی غار آبی طبیعی سهولان خبر داد.

آرش شهابی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در راستای توجه ویژه مسئولان به حفظ و صیانت آثار تاریخی و طبیعی، مبلغ 500 میلیون تومان برای ساماندهی محوطه غار آبی سهولان، معابر و مکان های استراحت نزدیک آن به میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان تخصیص داده شد.

وی افزود: این تخصیص از محل اعتبارت ملی و مصوب سال 95 بوده و به صورت اسناد خزانه واگذار شده است و در حال حاضر عملیاتی کردن و کارهای مربوط به تخصیص آن برای ساماندهی غار آبی سهولان آغاز شده است.

شهابی همچنین از تشکیل کارگروه صیانت از آثار تاریخی در مهاباد خبر داد و گفت: این کارگروه در قالب تشکل های دولتی و غیر دولتی به ریاست دکتر شجاعی فرماندار مهاباد و عضویت ادارات و ارگان های مرتبط با میراث فرهنگی از جمله شهرداری، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، سپاه و... ایجاد شده است.

وی افزود: هدف از تشکیل این کارگروه هم افزایی در حوزه حفاظت از میراث فرهنگی با حضور فعال سازمان های مردم نهاد است، زیرا که خود مردم بهترین حافظان میراث فرهنگی هستند. 

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد