تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۳ مرداد ساعت ۱۳:۱۳ بازدید: 452      نظرات: 2      کد مطلب: 4354

آتش سوزی در کارگاه پرس کارتن و بازیافت در بوکان چهار مصدوم برجای گذاشت


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، سامرند نوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: شب گذشته 22 مردادماه آتش سوزی کارگاه بزرگ پرس کارتن و بازیافت پلاستیک بوکان، در خیابان دانشجو، با تلاش و شجاعت دلیرانه آتش نشانان با مصدوم شدن 4 آتش نشان مهار شد. 
وی افزود: در ساعت 20:25 دقیقه عصر روز گذشته  با اولین تماس از سوی همشهریان عزیز با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع داده شد که کارگاهی در خیابان دانشجو طعمه حریق شده که در این راستا بلافاصله ماموران آتش نشان ایستگاه 3 فرهنگیان به محل اعزام شدند.
سامرند نوری بیان کرد: با رسیدن اولین اکیپ از آتش نشانان و درخواست کمک مبنی بر گستردگی حرق بلافاصله کل تجهیزات، نیروها و خودروهای سازمان جهت اطفا سریع حریق به محل اعزام شدند.
نوری فرمانده عملیات مذکور گفت: با توجه به شدت بسیار زیاد شعله های آتش و همچنین دود غلیظ که کل منطقه را تحت پوشش قرار داده بود و همچنین نگرانی منازل همجوار کارگاه از احتمال سرایت هر لحظه آتش به ساختمان های مسکونی مجاور خود فوراً از سازمان آتش نشانی سقز، تانکرهای حمل آب واحد فضای سبز شهرداری و لودر و ماشین آلات سنگین موتوری شهرداری نیز درخواست کمک گردید که با حضور سریع مهندس رادمنش شهردار و اعضا تیم بحران شهرستان دستورات لازم فوراً صادر گردید.
نوری در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش بسیار زیاد نیروهای آتش نشان،داوطلبین آتش نشان و همکاری نیروهای امدادی حاضر در محل،از شدت حریق کاسته و مانع از نفوذ آتش به منازل و کارگاه های مجاور محل حادثه شدند.
سامرند نوری،تلاش مضاعف کلیه آتش نشانان بوکانی را قابل تقدیر دانسته و حضور یک تیم از آتش نشانان سقز را افتخاری بزرگ در زمینه همکاری،همیاری و رابطه متقابل برای بوکان دانسته و این مهم را بسی جای سرافرازی خواند.
نوری همچنین در خاتمه از تلاش و برقراری نظم با حضور شهردار محترم ،فرماندهی ارجمند نیروی انتظامی،اعضا تیم بحران شهرستان، راهنمایی و رانندگی ،نیروهای زحمت کش اورژانس 115،فوریت های پزشکی واحدهای فضای سبز و موتور آلات شهرداری و همچنین حضور فعال بسیاری از نیروهای مردمی و امداد رسان همیشه حاضر در صحنه تشکر کرده و با امید تکرار نشدن حوادثی از این دست، برای تمامی همشهریان عزیز آرزوی سلامتی و توفیق الهی کرد.
این حادثه با تلاش بیش از 30  آتش نشان و ده  آتش نشان داوطلب و همچنین استفاده بیش از  سیزده سرویس خودرو آبرسان در طول چهار ساعت مهار گشت.
این عملیات باعث مصدومیت سه تن از آتش نشانان به نام های کامل فرجی،علی جهانی و همچنین مسول روابط عمومی سازمان ظاهر فیضه و نیز یکی از شهروندان بدلیل دود گرفتگی شدید و شدت زیاد حرارت شد که با حضور سریع و مداوای سرپایی آنان توسط نیروهای اورژانس 115 مجددا به ادامه عملیات بازگشتند.
علت این حادثه توسط کارشناسان سازمان در دست بررسی قرار گرفت اما متاسفانه خسارات بسیاری به کارگاه مذکور وارد کرد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سوران گیته ۱۳۹۶/۵/۲۳
امیدوارم که اتشنشانان موفق باشید
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سوران ۱۳۹۶/۵/۲۳
امیدوارم که اتشنشانان موفق باشید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد