تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ مرداد ساعت ۲۳:۵۵ بازدید: 2012      نظرات: 0      کد مطلب: 4351

رونمایی از کتاب پژوهشگر کورد کامیل احمدی در کتابخانە ملی تهران


کتاب "طنین سکوت" تازەترین تالیف پژوهشگر جوان کورد آقای کامیل احمدی در کتابخانە ملی تهران رونمایی شد.
بە گزارش هاژە-- روز شنبە بیست و یک مردادماە آیین رونمایی از کتاب "طنین سکوت" تحقیق پژوهشگر کورد آقای کامیل احمدی از سوی دفتر نشر و پژوهش شیرازە ناشر این کتاب با همکاری کتابخانه ملی تهران برگزار گردید. 
کامیل احمدی در مصاحبه با هاژە موضوع كتاب جدید خود را ازدواج کودکان عنوان کرد و افزود در جریان تحقیق قبلیم با عنوان ختنە زنان با خانم هایی بسيار جوانىزبرخورد کردم کە در سن کودکی ازدواج کردە بودند و همین باعث انجام تحقیقی تحت این عنوان در ٧ استان كشور شد.
در این مراسم کە رئیس و نایب رئیس فراکسیون نمايندگان زنان مجلس شورای اسلامی، معاونت حقوقى زنان رياست جمهوری، دبیر مرجع کنوانسیون حقوق کودکان و جمعی از اساتید و صاحبنظران حضور داشتند ضمن بررسى جوانب ازدواج کودکان و واكاوى علل بروز و شيوع ان، کتاب طنین سکوت مورد بررسی و تقدیر قرار گرفت و نويسنده ان به شرح ديدگها و راهكارهاي كاهش ازدواج كودكان و تغيير قوانين موجود براي بالا بردن سن موجود كه ١٣ سال براى دختران و ١٥ سال براى پسران مى باشد به سن بين الملى ١٨ سال پرداخت. 
پژوهشگر کورد کامیل احمدی در سال ۱۳۵۱ در کوردستان ایران متولد شدە و در قا لب یک انسان شناس اجتماعی در زمینه موضوعات مربوط به کودکان و زنان، حقوق اقلیت‌ها و مسائل خاورمیانه در ايران و خارج از ايران کار کرده است. وى هم اكنون كارشناس ارشد يونيسف سازمان ملل براى تدوين استراتژيى كاهش ازدواج كودكان در لبنان مى باشد.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد