تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ مرداد ساعت ۲۲:۲۶ بازدید: 355      نظرات: 0      کد مطلب: 4343

نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی مهاباد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری هاژه روز چهارشنبه 18 مردادماه نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی به ریاست پاکزاد بخشدار مرکزی مهاباد در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد. 
در ابتدا پاکزاد بخشدار مرکزی به قرائت دستور جلسه پرداخت و سخنانی در رابطه با توسعه گردشگری در روستاها ایراد کرد.
آرش شهابی رئیس اداره میراث فرهنگی مهاباد با بیان اینکه دهیاران نمایندگان دولت در روستاها بشمار می روند، اظهار کرد: بیش از 130 اثر تاریخی ثبتی و غیرثبتی در مهاباد وجود دارد و اعتبارات مصوب جهت ساماندهی آنان مناسب نیست و تا زمانی که کاوش صورت نگرفته، دهیاران باید این آثار را از تخریب، تجاوز، تصرف و شخم محافظت کنند.
شهابی اظهار داشت: حدود 70 درصد روستاهای مهاباد قابلیت گردشگری دارند که 4 روستای "توت آغاج، ایندرقاش، قره داغ، سهولان" از روستاهای "هدف گردشگری" می باشند و در سال 95 حدود 500 میلیون تومان برای داخل روستای سهولان هزینه شده است.
فخاری کارشناس اکوتوریسم اداره کل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی با اشاره به طرح "اقامتگاههای بوم گردی" در استان، گفت: این طرح نزدیک 2 سال است که به بخشداران ابلاغ شده است و در جنوب استان، مهاباد و سردشت پتانسیل لازم را برای اجرای این طرح دارا هستند.
فخاری افزود: "بوم گردی" در نقاط روستایی و با ساختار بومی همان منطقه ساخته می شود و با اجرای این طرحها بطور مستقیم برای 6 نفر اشتغال ایجاد می گردد.
وی ادامه داد: در استان حدود 34 مورد تقاضا برای طرح بوم گردی داریم که 7 مورد در بازه مهاباد "2 مورد سهولان، ایندرقاش، گنه دار، 2 مورد اراضی داش تیمور، قره بلاغ" قرار دارد. 
در ادامه جلسه دهیاران به بیان مشکلات و درخواست های خود در ارتباط با طرح "بوم گردی" اعم از نیازمند تسهیلات، عدم تطابق نقشه های هادی روستایی با طرح بوم گردی، بافت روستایی و... پرداختند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد