تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ مرداد ساعت ۲۱:۵۷ بازدید: 344      نظرات: 0      کد مطلب: 4337

روز خبرنگار در مهاباد گرامی داشته شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز سه شنبه ۱۷ مردادماه به مناسبت روز خبرنگار و با حضور مسئولین و خبرنگاران پایگاه های خبری، خبرگزاری ها، مجلات و نشریات چاپی مراسمی در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد مهاباد برگزار شد.
در ابتدای مراسم قادر مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در ارتباط با اهمیت روز خبرنگار سخنانی ایراد و این روز را مصادف شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در افغانستان دانست. 
دکتر شجاعی فرماندار مهاباد اظهار کرد: کسانی که امروز در این محفل حضور دارند افراد فرهیخته ای هستند که به حرفه خبرنگار مشغول می باشند.
وی افزود: خبر اهمیت ویژه دارد و کیفیت تازه است و می توان گفت از زاویه معرفت دینی مشابه رسالت پیامبران است.
فرماندار مهاباد ادامه داد: ما در جامعه در حال گذار زندگی می کنیم و همه چیز را آرام آرام می پیماییم 
در حالیکه خبرنگاری یک پدیده مدرن است و مسئولین ما هنوز آمادگی لازم را در مواجه با این پدیده ندارند. به عبارت دیگر جایگاه خبرنگار و آزادی خبر نهادینه نشده و هنوز خبرنگار به عنوان یک واقعیت پذیرفته نشده است.
 فرماندار مهاباد تصریح کرد: مسئولین و خبرنگاران باید همدیگر را درک نماییم و زمینه تعامل ویژه و گفتمان درست را فراهم آوریم. زیرا خبرنگاری شغل شریفی است و خبرنگار فرشته ای است که می تواند با یک خبر جان میلیون ها انسان را نجات دهد. 
سعید مصطفی نژاد رئیس انجمن خبرنگاران جنوب آذربایجان غربی و مسئول نشریه کار و کارگر مهاباد نیز ضمن تبریک ۱۷ روز خبرنگار گفت:  خبرنگاران باید با ابزاری که در اختیار دارند حافظ کشور و کیان ایران باشند. 
وی افزود: مشکلات زیادی در حیطه خبرنگاری وجود دارد از عدم دریافت دستمزد کافی گرفته تا بیمه درمانی و نداشتن ثبات شغلی که نیاز است مسئولین توجه بیشتری به حل مشکلات این قشر زحمت کش داشته باشند.
سواره فتوحی از مجله مهاباد به نمایندگی از خبرنگاران گفت: به واقعیت مشکلات زیادی پیش روی خبرنگاران در جامعه دارد از طرفی هنوز قالب مشخصی برای تعریف خبرنگار وجود ندارد و هر کسی از دیدگاه خود خبرنگار را تعریف می کند
وی ادامه داد: متاسفانه امروزه در امر خبرنگاری خصوصا در کوردستان ایران و عراق چهارچوب های لازم رعایت نمی شود و کسانی که در این راستا فعالیت می کنند آموزش لازم را ندارند. بر این اساس وظیفه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با برگزاری دوره های آموزشی این مشکل را رفع نماید. 
فتوحی تصریح کرد: با توجه به مشکلات بیشمار مادی، اقتصادی، اجتماعی و... خبرنگاران نباید انتظار ممارست بیش از حد و رسالت صحیح و درست خبر رسانی را داشت و باید مسئولان در راستای رفع مشکلات خبرنگاران اقدامات لازم را انجام دهند.
در ادامە مراسم موسیقی زندە توسط پیام حسامی  با ساز تنبک، هژیر نژادیان با ساز تار، بابک بشیری  با ساز عود، سینا حسامی با ساز ویلون، ناصر قادر پور با ساز ویلون و خوانندگی رحمان پاشا خوانی اجرا شد. 
در پایان با اهدای لوح تقدیر و جوایز از خبرنگاران تجلیل شد.

 
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد