تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۵ مرداد ساعت ۱۱:۱۲ بازدید: 955      نظرات: 3      کد مطلب: 4325

تولد نوزاد در آمبولانس اورژانس 115 مهاباد

فوریتهای پزشکی پایگاه ترشکان مهاباد جان مادر باردار پرخطر و نوزادش را از مرگ نجات دادند.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز جمعه 13 مردادماه در پی شروع دردهای زایمانی در یک مادر باردار 29 ساله بلافاصله مادر باردار توسط وسیله نقلیه تا مرکز امداد و نجات هلال احمر در پایگاه برده رشان رسانده شده و نیرو های هلال احمر به علت وضعیت نامساعد مادر و نوزاد، بیمار را در نزدیکترین پایگاه اورژانس 115 تحویل نیروهای فوریتهای پزشکی دادند.

تکنسین های فوریتهای پزشکی بعد از آگاهی از وضعیت نامساعد مادر بلافاصله پس از انجام رگ گیری، سرم تراپی و اکسیژن تراپی اقدام به زایمان مادر در داخل آمبولانس نموده که پس از تلاش و فعالیت بی وقفه همکاران نوزاد در آمبولانس متولد شده و اقدامات بعدی اورژانس پیش بیمارستانی برای مادر انجام گرفت که منجر به نجات جان مادر و نوزاد شد.

این مادر باردار 29 ساله در هفته چهل ویکم بارداری به سر می برد و فرزند دوم خود را حامله بود و  در صورت خونریزی شدید می توانست جان مادر را با خطر مرگ مواجه کند.

پس از انجام زایمان و تولد نوزاد عجول در داخل آمبولانس بلافاصله مادر و نوزاد با حال مساعد توسط اورژانس 115 پایگاه ترشکان به بخش زایمان بیمارستان انتقال یافت و در بخش زایمان اقدامات درمانی دیگر توسط کارشناسان مامایی انجام گرفت حال کنونی مادر و نوزاد مساعد است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

saeid ۱۳۹۶/۵/۱۵
دستشون درد نکند هموارە سلامت و پایدارباشند،انشا...دولت جدید بە تقویت پرسنل و امکانات اورژانسی اهمیت بیشتری معمول دارند،ازخبر رسانی شما هم متشکرم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

فاطمه عبدالله بیگی ۱۳۹۶/۵/۱۵
خداوند متعال پشتیبان خود وخانواده ان ناجیان باشد امین دست خدا همراهشان
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۵/۱۵
احسنت به مردانگیتان

نظر خود را براي ما ارسال كنيد