تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ مرداد ساعت ۱۰:۵۱ بازدید: 666      نظرات: 0      کد مطلب: 4310
مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی

از جمع بندی مشکلات روستاهای مهاباد تا آسیب شناسی و رفع محرومیت ها


مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار هاژه در ارتباط با وضعیت روستاهای استان و مهاباد و مشکلات پیش روی آن ها و سفر به مهاباد اظهار کرد: هدف از سفر امروز به مهاباد بررسی مسائل و مشکلاتی است که بطور کلی روستاها با آن روبرو هستند؛ از جمله وضعیت نامناسب راه، بهداشت، مسکن و... که این مشکلات شناسایی و به استانداری انعکاس داده می شود و مستقیما اعتبارات و بودجه برای حل این مسائل اختصاص خواهد یافت.

مهندس قهرمانی افزود: خوشبختانه در حال حاضر در بسیاری از روستاها بخش عظیمی از خدمات رسانی انجام گرفته است طوریکه در بسیاری از روستاها شاهد گاز رسانی و در صد درصد روستاهای استان برق رسانی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: به طور کلی در سراسر کشور و استان آذربایجان غربی در بحث اشتغال با مشکل اساسی روبرو هستیم. بر این اساس و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و تأکید ایشان، هدف عمده ما اشتغالزایی در روستاها است. 

قهرمانی تصریح کرد: برای رسیدن به امر اشتغال در روستاها یکسری اعتباراتی را از سال گذشته پیش بینی کرده ایم و تسهیلاتی را در اختیار افرادی که جویای کار هستند و افرادی که ایجاد اشتغال می کنند، قرار خواهیم داد که نرخ سود این تسهیلات نیز عمدتا تک رقمی و حدود 8 درصد است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال اتفاق خوبی روی داد و مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد لایحه ای که دولت به مجلس فرستاد موافقت نمود و بر این اساس 1.5 میلیارد دلار یعنی رقمی نزدیک به 5500 میلیارد تومان برای کمک به توسعه روستاها مصوب شد که با اختصاص این رقم می توانیم زمینه های ایجاد اشتغال را شروع نماییم.

مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی: 1500 میلیارد تومان دیگر از طرف معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری پیش بینی شده است که در حال جمع بندی طرح های آن هستیم و اگر بتوانیم با استفاده از این منابع بستر صادرات را در کشور فراهم کنیم، اشتغال به راحتی نهایی و روال عادی خود را پیدا خواهد کرد.

مهندس قهرمانی گفت: موارد ذکر شده عمدتا کارهایی است که در مناطق روستایی صورت می گیرد، امیدواریم بتوانیم با ایجاد اشتغال مشکلات پیش روی روستاها خصوصا مهاجرت های روستا شهری را حل و این روند را برعکس نماییم. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد