تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۰ مرداد ساعت ۹:۵۴ بازدید: 578      نظرات: 0      کد مطلب: 4302

بازدید فرماندار مهاباد از پایگاه خبری هاژه


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز سه شنبه 10 مردادماه فرماندار مهاباد از دفتر پایگاه خبری هاژه بازدید کرد.

دکتر شجاعی در جمع خبرنگاران هاژه اظهار کرد: هاژه جای خود را در میان مردم باز کرده است و با پرهیز از افراط و تفریط تحت تأثیر جهت گیری های خاص قرار نگرفته و با شیوه مناسب به بیان مشکلات و معضلات مردم و جامعه پرداخته است.

وی افزود: ارائه اخبار بدون آرایش و روتوش از ملزومات وجود یک رسانه است و دوری از احساسات و دیدگاه های شخصی در  انتشار اخبار و وقایع باعث پایداری رسانه ها خواهد شد.

فرماندار مهاباد تصریح کرد: اگر در یک رسانه حد تعادل رعایت نگردد و افراط و تفریط صورت گیرد، باعث ایجاد مشکل برای رسانه و کم شدن طرفداران آن می گردد.

هرمان وطمانی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی هاژه ضمن ابراز خوشحالی از حضور فرماندار مهاباد در دفتر پایگاه خبری، به بیان مشکلات و تنگناهای پیش روی رسانه ها در مهاباد پرداخت و خواستار تعامل بیشتر ارگان ها و نهادهای شهری با رسانه ها و همچنین بالا بردن آستانه تحمل مسئولین شد.

وی همچنین در ارتباط با کاهش بودجه مهاباد و شرایط و تحولات پیش رو شهرهای خلیفان و گوک تپه از فرماندار مهاباد سوال کرد.

فرماندار مهاباد گفت:  با شهر شدن خلیفان و گوک تپه سالانه حدود 700 تا 800 میلیون تومان بودجه به این شهرها اختصاص داده می شود که رقم خوبی است، در حال حاضر مشغول تجهیز شهر گوک تپه به لحاظ املاک و تجهیزات هستیم تا بتوانیم در اعتبارات سال 96 برای این شهر اعتبار لازم را کسب کنیم.

دکتر شجاعی در ارتباط با کاهش بودجه مهاباد و اعتراض نسبت به این کاهش گفت: در حقیقت بودجه مهاباد کاهش نیافته است بلکه از 13 میلیارد تومان در سال گذشته به 16 میلیارد تومان در سال 96 رسیده است ولی اعتراض ما نسبت به این امر بود که بر اساس برنامه ششم توسعه که مبتنی بر تعادل و توازن بوده است شاخص هایی(48 شاخص از جمله بهداشت_ درمانی، جمعیت، نیروی انسانی، صنعت و معدن، آب و...) را برای کل کشور تعریف کرده اند و میانگین این شاخص ها در هریک از استان ها و شهرستان های حساب می کنند.

وی ادامه داد: در این میان میانگین شاخص های شهرهای مهاباد، ارومیه، خوی، سلماس و تا حدی میاندواب بالای 14 است و برخی از شهرها از جمله ماکو، چالدران، اشنویه و پیرانشهر زیر 14 است که قرار بر این شد برای ارتقا این شهرها و رسیدن به بالای 14 از بودجه برخی شهرها از جمله خوی و مهاباد کم و به شهرهای دیگر تخصیص داده شود، که ما نسبت به این امر معترض بودیم و استدلال ما هم این بود که ملاک تخصیص بودجه باید کارهای عمرانی و وجود زیرساخت باشد و در شهرهای دیگر این زیر ساخت ها وجود ندارد.

فرماندار مهاباد در پایان نیز با اشاره به اینکه وجود رسانه ها در هر شهری ضروری است افزود: هر آنچه که در راستای حمایت و مادی و معنوی از رسانه ها بتوانیم، انجام خواهیم داد.

 

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد