تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۸ مرداد ساعت ۱۵:۵۸ بازدید: 926      نظرات: 2      کد مطلب: 4296

جلسه ستاد مسکن مهاباد با محوریت مسکن مهر برگزار شد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز یکشنبە ٨ مردادماە جلسە ستاد مسکن با محوریت مسکن مهر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار شد.
در ابتدا کریمی رئیس اداره راه و شهرسازی مهاباد به ارائه گزارشی از وضعیت مسکن مهر در نقاط مختلف شهر مهاباد پرداخت. 

در ادامه نمایندگان تعاونی های مسکن مهر مهاباد به بیان مشکلات و معضلات پیش روی ساخت این مساکن پرداختند و خواستار کمک نهادهای دولتی و مسئولان شدند. 

از مهمترین مسائل مطرح شده توسط تعاونی ها می توان به کمبود اعتبارات بانکی، بی اعتمادی اعضای تعاونی، عدم مدیریت صحیح برخی تعاونی ها، عدم همکاری برخی ادارات خدمات رسان، عدم آماده سازی برخی محوطه های مسکن مهر، مشکلات حقوقی و قضایی و... اشاره کرد. 

تقی دخت مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: از ۱۳ شهر بالای 20 هزار نفری استان که در آن پروژه های مسکن مهر اجرا شده، ۳ شهر ارومیه، مهاباد و سردشت با مشکل اساسی روبرو هستند. 
وی افزود: بر این اساس در استان مقرر شد که به طور ویژه مشکلات این شهرها بررسی و در راستای رفع مشکلات آنان اقدام شود. 

وی ادامه داد: از همه تعاونی های مسکن مهر در مهاباد می خواهیم که با اهتمام بیشتری در راستای اتمام این پروژه ها کار کنند.

 مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ظرف یکی دو روز آینده از طرف اداره راه و شهرسازی یارانه های نقدی مساکن مهر سیدآباد پرداخت می شود و طی ۲۰ روز آینده نیز یارانه های غیر نقدی به تعاونی ها داده می شود. 

تقی لو معاونت امور حقوقی و املاک راه و شهرسازی آذربایجان غربی اظهار کرد: در امر مسکن توجه ویژه ای به مهاباد شده است طوریکه حدود ۷ هزار واحد مسکن مهر برای آن پیش بینی شده، این رقم در بوکان با جمعیت بیشتر حدود ۳ هزار واحد بوده است. 

وی افزود: از تعاونی های مساکن مهر می خواهیم برای دریافت پایان کار و اخذ سند به شهرداری مراجعه نمایند تا امور حقوقی و سندی این مساکن نیز به اتمام برسد. 

مهندس محمودزاده نماینده مهاباد گفت: مسکن مهر یکی از کارهای اساسی در دولت های گذشته بوده است و با وجود مشکلات که دارد باید به اتمام برسد. 

مهندس محمودزاده اظهار کرد: در عرض ۱ سال گذشته جلسات متعددی با مقامات داشته ایم که تا حدودی نتیجه داده است. طوریکه تاکنون بیش از ۲۰ میلیارد تومان در مهاباد تسهیلات مسکن مهر توسط بانک مسکن پرداخت شده است.
نماینده مردم مهاباد اظهار امیدواری کرد که تا آخر امسال مشکلات مساکن مهر مهاباد برطرف و به بهره برداری برسند.
کوردستانی مسئول امور مسکن مهر در فرمانداری مهاباد نیز ضمن ابراز نگرانی از طولانی شدن بهره برداری از برخی از پروژه های مسکن مهر، گفت: حدود ۱۹۰۶ واحد از مساکن مهر که شامل ٨ تعاونی هستند درصد پیشرفت فیزیکی مناسبی ندارند و خط قرمز ما هستند. 

وی گفت: امیدواریم با تلاش و همکاری همه ادارات خدمات رسان و بانک ها و مدیریت صحیح تعاونی ها مشکلات پیش روی مساکن مهر مهاباد کاهش یابد و بی اعتمادی مردم نسبت به مدیران این تعاونی ها نیز کمتر شود. 

دکتر شجاعی فرماندار مهاباد با تایید وجود مشکلات مالی پیش روی مساکن مهر، عدم مدیریت مناسب تعاونی ها را از مهم ترین علل موفقیت این تعاونی ها در اتمام پروژه ها دانست. 

وی در بخش دیگر از سخنان خود خواستار تسهیل و همکاری نهادهای خدمات رسان با تعاونی های مسکن مهر شد.

نماینده بانک مسکن آذربایجان غربی، رئیس اداره برق، آب و فاضلاب، نماینده شهرداری و اداره مالیات از دیگر سخنرانان این جلسه بودند که به بیان نظرات خود درباره مشکلات مساکن مهر پرداختند.  ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سعید ۱۳۹۶/۵/۹
سلام ، بعنوان یک خبرگزاری فعال می‌تونید از وضعیت زمینهای اطراف دانشگاه پیام‌نور خبری کسب کنید ؟ شش ساله پول واریز کردیم و معلوم نیست با کدام اداره طرفیم و حتی سند هم نداریم
3
2
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۵/۸
باور نداریم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد