تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۷ مرداد ساعت ۱۴:۵۳ بازدید: 572      نظرات: 0      کد مطلب: 4289

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین دو هیئت ورزشهای همگانی و ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روز شنبه 7 مرداد ماه 1396 با حضور مسئولان شهری و روستایی شهرستان مهاباد برای اولین بار تفاهم نامه همکاری مشترک بین دو هیئت ورزشهای همگانی و ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی شهرستان مهاباد توسط جمال دارند و یونس رسولی به نمایندگی از هیئت هایشان  در بخشداری بخش مرکزی شهرستان امضا گردید.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد ضمن تقدیر از عملکرد مثبت این دو هیئت اظهار کرد: این تفاهم نامه که برای اولین بار در شهرستان مهاباد صورت می گیرد می تواند به تقویت زیر ساختها و توسعه ورزش در بخش شهر و روستا منجر شود.

قرنی مصطفی پور با اشاره سابقه درخشان این دو هیئت در شهرستان و استان اظهار کرد: هیئت  ورزش های همگانی در بخش عمرانی و در بخش توسعه ورزش همگانی در بین اقشار بسیار موفق عمل کرده است و در چند روز آینده نیز به عنوان هیئت برتراستان معرفی می گردد و هیئت ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی نیز از تشکل های موفق و صاحب نام در زمینه بازیهای بومی محلی در سطح شهرستان و استان و حتی کشور هستند و این رویداد می تواند سرآغازی برای همکاری سایر هیئت ها و استفاده از پتانسیل های یکدیگر برای توسعه ورزش در سطح کمی و کیفی باشد.

وی افزود: هدف از امضای این تفاهم نامه تبادل نیروی انسانی و تقویت زیر ساختهای بخش ورزشی و کمک به ارتقای شاخص های ورزشی در شهرستان می باشد.

وی در بخش از سخنان خود با اشاره به هزینه های بالای ورزش های قهرمانی اظهار کرد: در بعد ورزش روستایی و همگانی با کمترین هزینه می توان پیشرفت نمود و این مهم یکی از نقاط قوتی است که باید برای آن برنامه ریزی صورت گیرد.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان مهاباد نیز در جریان امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: این تفاهم نامه می تواند به قدرت بیشتر برای اجرای برنامه های ورزش منجر شود.

سلیمان پاکزاد ضمن تقدیر از عملکرد کمیسیون ورزش شورای اسلامی شهر در دوره چهارم و مدیریت اداره ورزش و جوانان از زمان تصدی این پست توسط آقای مصطفی پور، جذب خیرین برای احداث مکان های ورزشی در روستاها را یکی از اولویت هایی دانست که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: درحال حاضر 55 هزار نفر در بخش مرکزی شهرستان مهاباد ساکن هستند و کمبود امکانات و زیر ساختهای ورزشی یکی از مشکلات این بخش است که با اجرای تفاهم نامه هایی از این دست می توان بر بخش زیادی از مشکلات فائق آمد.

دو هیئت امضا کننده تفاهم نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود، نقاط قوت این تفاهم نامه را همکاری مشترک در زمینه آموزشی، علمی، مسابقاتی و برنامه ریزی عنوان کردند.

در پایان تفاهم نامه در 5 ماده در 10 بند به امضای طرفین رسید و مقرر گردید مفاد آن از تاریخ 15 مرداد ماه سال جاری اجرائی شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد