تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ مرداد ساعت ۲۱:۴۵ بازدید: 551      نظرات: 0      کد مطلب: 4280

پیشرفت فیزیکی 80 درصدی مرکز خدمات جامع سلامت فرهنگیان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی فرهنگیان یکی از مراکز اجرایی پزشک خانواده و شهری است که  در زمینی به مساحت زیر بنای 980 متر مربع در دو طبقه به ارزش 1 میلیارد و 235 میلیون تومان از محل اعتبارات دانشگاه متبوع برای جمعیت 33 هزار و 260نفری شهری و روستایی مردم این منطقه با پیشرفت فیزیکی 80 درصد در حال احداث بوده و در پاییز امسال به بهره برداری می رسد.
وی افزود: تمامی سعی دانشگاه متبوع این است که پروژه‌های بهداشتی درمانی جهت ارائه خدمات مطلوب به همشهریان عزیز در حداقل زمان ممکن به اتمام برسند و با توجه به اینکه برنامه تدوین شده با زمان‌بندی مشخصی در این راستا در نظر گرفته شده، تحقق این مهم را تسهیل کرده است.
وی خاطرنشان ساخت: 60 درصد اعتبارات این مراکز توسط وزارت بهداشت،25 درصد از محل اعتبارات داخلی دانشگاه متبوع و 15 درصد آن نیز توسط سازمان برنامه و بودجه استان تامین می شود.
دکتر مرزنگ گفت:در این مرکز برای اولین بار شاهد راه اندازی مرکز دندانپزشکی خواهیم بود که خدمات سطح 1 بهداشت دهان و دندان در این مرکز برای مردم اجرا می شود.
وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته برای احداث مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی خلیفان و 6 خانه بهداشت در مجموع حدود 11 میلیارد تومان جهت تجهیز و نوسازی و بهسازی این مراکز هزینه شده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد افزود: مرکز خدمات جامع سلامت فرهنگیان با دارا بودن بخش‌های دندانپزشکی ، پزشک عمومی شهری ،پزشک خانواده روستایی ، مامایی ، بهداشت محیط و حرفه ای، تزریقات و پانسمان ، پیشگیری و مبارزه با بیماریها، بهداشت خانواده و داروخانه و سلامت روان و داشتن 7 خانه بهداشت  و 13 قمر و 2 پایگاه سلامت شهری و 16 نفر پرسنل تحت پوشش خود به جمعیت حدود 20160 نفری شهری و 13100 نفری روستایی این منطقه خدمات رسانی خواهد کردارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد