تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۳ مرداد ساعت ۲۳:۲۱ بازدید: 844      نظرات: 0      کد مطلب: 4279

اولین کانون استعدادیابی ورزشی چندرشته‌ای استان آذربایجان غربی افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه مدیر پایگاه آموزش قهرمانی آذربایجان‌غربی از آغاز به کار مرکز استعدادیابی در بوکان از ابتدای مرداد ماه خبر داد.
دکترسجادبیرامی اظهارکرد: با هدف علمی کردن فرآیند استعدادیابی و هدایت نخبگان ورزشی از سال گذشته وزارت ورزش و جوانان نسبت به تاسیس کانون‌های استعدادیابی در کشور اقدام نموده است.
بیرامی گفت: بر این اساس اولین کانون استعدادیابی  ورزشی چندرشته‌ای استان آذربایجانغربی به نام کانون استعدادیابی پدیده در سه رشته فوتبال، والیبال و ژیمناستیک در بوکان پروانه فعالیت از اداره کل و رزش و جوانان دریافت نمود.
مدیر پایگاه آموزش قهرمانی آذربایجان‌غربی افزود: با راه اندازی این کانون، فرآیند استعدادیابی ورزشکاران در هیئت های  ورزشی شکل علمی و آکادمیک تری پیدا خواهد کرد و با هدایت و معرفی استعدادهای ورزشی به فدراسیون‌ها ، هیئت‌ها و باشگاه‌های ورزشی  گامی مهم در جهت پیشرفت نخبگان ورزشی برداشته خواهد شد.
وی افزود: کانون استعدادیابی پدیده بوکان با مدیریت آقای ابراهیم عثمانی از ابتدای مرداد ماه 1396 فعالیت خود را آغاز نموده و خدمات مربوطه در زمینه استعدادیابی و شناسایی نخبه های ورزشی  را شروع کرده است.
دکتر بایرامی در آخر اظهار داشت: این دومین کانون مجوز دار در سطح استان می باشد که یکی در شناسایی و مشاوره استعداد یابی ورزشی با عنوان رکورد در شهر ارومیه به عنوان اولین کانون تاسیس شده در کشور و دومی با عنوان پدیده در استعدادیابی چند رشته ای در رشته های فوتبال ، والیبال و ژیمناستیک آقایان در شهر بوکان فعالیت می کنند و چند مورد دیگر در دست بررسی و اقدام می باشد ، بدین ترتیب همچنان استان آذربایجان غربی پیشرو در تاسیس کانون های استعداد یابی در سطح کشور می باشد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد