تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۱ تير ساعت ۲۰:۴۵ بازدید: 1505      نظرات: 0      کد مطلب: 4240
با حضور مدیر عامل انجمن سینمای جوان ایران

مشکلات و تنگناهای پیش روی عرصه فیلم و فیلم سازی در مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز چهارشنبه 21 تیرماه نشست صمیمی مدیر عامل انجمن سینمای جوان ایران و هیئت همراه با اعضای انجمن سینمای مهاباد در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد برگزار شد.

در ابتدا مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد مهاباد گفت: انجمن سینمای مهاباد با توجه به فعالیت هایی که دارد حدود نیم میلیون نفر جمعیت شهرهای جنوب استان را تحت پوشش قرار داده است و با توجه به درخواست های زیادی که از طرف جوانان وجود دارد، امیدواریم کمک های لازم در جهت تقویت هر چه بیشتر انجمن انجام پذیرد.

وی اظهار کرد: ما در سطح شهر مهاباد هنرجو و متقاضی داریم ولی متاسفانه امکانات زیرساختی و مناسبی در اختیار نداریم و امید است که با توجه بیشتر زمینه به کارگیری هنرجویان و ارتقاء امکانات فراهم شود.

بایزیدی مسئول انجمن سینمای مهاباد گفت: مهاباد دارای پتانسیل های مناسبی در زمینه هنر بخصوص سینما است. اما متاسفانه به علت عدم وجود امکانات مناسب، انجمن نتوانسته در راستای حمایت بیشتر از هنرجوبان اقدام کند. لذا از همه مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی می خواهیم که در این راستا به ما کمک نمایند.

پنجه ای مسئول انجمن هنرهای نمایشی ضمن انتقاد از عدم توجه به زیرساخت های هنری و سینمایی در مهاباد گفت: متاسفانه در مهاباد سینما نداریم و در خود انجمن سینما نیز امکانات آموزشی ساده برای آموزش به هنرجویان در اختیار نداریم، که باید توجه ویژه ای به امر گردد.

موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوان ایران اظهار کرد: انجمن سینمای جدید در راستای حمایت هر چه بیشتر از هنرجوها و دفاتر آن در سطح کشور سعی در شناسایی استعدادهای جوان و حمایت از آنان دارد و سیاست اصلی انجمن حمایت از تولید محتوا است.

وی افزود: امیدواریم در چند سال آینده شاهد فعالیت بیشتر انجمن سینمای جوان با ارائه فیلم های کوتاه باشیم و کمبودها، تنگناها و کاستی های موجود باعث دلسردی و ناامیدی هنرجویان و تولیدکنندگان نگردد. 

مدیرعامل انجمن سینمای ایران افزود: در بررسی های که انجام می شود اگر دفتر انجمن مهاباد به عنوان یکی از دفاتر فعال برشمرده شود اعتبارتی را برای تجهیز و حمایت از هنرجویان این مرکز اختصاص خواهیم داد. 

شایان ذکر است در این نشست برخی از هنرجویان و تولیدکنندگان به بیان دیدگاه ها و مشکلات پیش روی خود پرداختند و خواستار رسیدگی به این مشکلات شدند. 

عکس: صادق آتش





ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد