تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۴ تير ساعت ۱۳:۳۰ بازدید: 1591      نظرات: 2      کد مطلب: 4193

دانشکده پیراپزشکی مهاباد امسال دانشجو می پذیرد


 به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه روز گذشته 13 تیرماه 1396 مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی از پروژه نیمه تمام دانشکده پیراپزشکی شهرستان مهاباد بازدید کردند.

محمود صاریخان در جریان این بازدید اظهار کرد: علی رغم درخواست دانشگاه علوم پزشکی از دانشگاه ارومیه در خصوص ارائه مشخصات پروژه توسط پیمانکار تاکنون این امر به انجام نرسیده و از معاون عمرانی استاندار درخواست کرد در این رابطه تمهیداتی فراهم نمایند که هرچه زودتر عملیات تکمیلی آن آغاز شود چراکه بودجه لازم برای تکمیل این دانشکده در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اعتبار دانشکده پیراپزشکی در قانون بودجه  96 نیز پیش بینی شده و امسال دانشجو پذیرش خواهد کرد و مسئولان شهرستان می توانند فعلا می توانند از محیط های آموزشی دیگر شبکه بهداشت و درمان استفاده نمایند و در این مدت نیز بخشهای دیگر این دانشکده از جمله آزمایشگاه و سلف سرویس و... تکمیل گردد.

صاریخان در بخش دیگری از سخان خود به تغییر و تحول های این دانشکده در 2 دهه اشاره کرد و گفت این محیط آموزشی ابتدا قرار بود به عنوان دانشکده پیراپزشکی فعالیت نماید ولی بنا به دلایلی مجوز آن به دانشکده علوم انسانی تغییر یافت و در حال حاضر دوباره قرار بر این شده که به دانشکده پیراپزشکی تبدیل شود و همین امر نیز یکی از دلایل نیمه کاره ماندن آن بوده است.

دکتر ایرج شجاعی فرماندار مهاباد نیز ضمن تاکید بر تسریع اجرا و اتمام این پروژه اظهار کرد: اتمام این پروژه درافکار عمومی شهرستان مهاباد بسیار حائز اهمیت است. 
سامرند مرزنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد نیز گفت:  علیرغم اخذ مجوز موسسه آموزش سلامت برای دانشکده پیراپزشکی  2 سال است که این شهرستان از پذیرش دانشجو محروم مانده، این در حالیست که بهره برداری از این دانشکده می تواند در بالا بردن شاخص های کیفی استان نیز موثر واقع شود. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

روله ی مه هاباد ۱۳۹۶/۶/۱۰
دبه خلک داوا له مسئولین به کن تا ئه و دانشگایه به ته بومی شار
1
3
پاسخ به این اظهارنظر

ذاکریان ۱۳۹۶/۴/۱۶
د خلاصی که ن ده لی موشکی ده هوا ده که ن

نظر خود را براي ما ارسال كنيد