تاريخ: ۱۳۹۶ جمعه ۹ تير ساعت ۲۱:۵۹ بازدید: 896      نظرات: 0      کد مطلب: 4155
رئیس اداره صنعت معدن و تجارت مهاباد خبر داد

دستور العمل تامین مالی بنگاە های کوچک و متوسط در سال ۹۶


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز جمعه 9 تیرماه 96 رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد از دستور العمل تأمین مالی بنگاه های کوچک و متوسط بانک مرکزی در سال 96 و ابلاغیه مربوط به کلیه بانک های عامل و دستور العمل تأمین مالی بنگاه های تولیدی، صنعتی و معدنی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی خبر داد. 
قادری در این ارتباط اظهار کرد: با توجه به اینکه سامانه بهین یاب به نشانی www.behinyab.ir  مجدداً از تاریخ 28 خردادماه آغاز شده است، متقاضیان به منظور ثبت نام و بهره مندی از تسهیلات رونق تولید در این سامانه ثبت نام کنند. 
وی گفت: طبق تعریف دستور العمل تعداد کارکنان بنگاه های کوچک تا 50 نفر و بنگاه های متوسط تا 100 نفر است و سقف مبلغ تسهیلات سرمایه در گردش قابل پرداخت برای بنگاه های کوچک تا 10 میلیارد ریال و برای بنگاه های متوسط تا 30 میلیارد ریال می باشد. 
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد تصریح کرد: سقف تسهیلات قابل پرداخت برای طرح های نیمه تمام تا 20 میلیارد ریال است که شرایط احراز برای این طرح ها پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد و پیش بینی اشتغال تا 100 نفر عنوان شده است. 
وی افزود: در بسته رونق تولید در سال 1396 تأمین مالی مورد نیاز برای بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی نیز جزء برنامه های پرداخت تسهیلات قرار گرفته است. همچنین نرخ سود مورد عمل در تسهیلات موضوع این بسته، نرخ مصوب شورای پول و اعتبار می باشد. 
وی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی متقاضیان تسهیلات لازم است بلافاصله پس از ثبت نام برنامه افزایش تولید و اشتغال خود را حداقل به میزان 10 درصد بیشتر نسبت به سال گذشته چهت طرح در کمیته بررسی به دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تحویل دهند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد