تاريخ: ۱۳۹۶ جمعه ۹ تير ساعت ۱۶:۵۱ بازدید: 570      نظرات: 0      کد مطلب: 4151

برگزاری نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی همزمان با برگزاری نماز جمعه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهاباد برگزار گردید.

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این نمایشگاه با موضوعات مختلف جرایم فضای مجازی و اینترنتی و همچنین پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر با هدف آگاه سازی جوانان، خانوده ها و نمازگزاران برگزار شده است.

سرگرد پاک منش افزود: در این نمایشگاه 1200 برگ بروشور و کتاب در زمینه توصیه های پلیسی در بحث جرایم اینترنتی، فضای مجازی و پیشگیری از اعتیاد و همچنین فرهنگ ترافیک، رعایت حجاب و عفاف اسلامی و اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان در بین نمازگزاران و مردم پخش گردیده است.

وی در ادامه با اشاره به مضرات مواد مخدر در اجتماع اظهار کرد: در این نمایشگاه، انواع مواد مخدر در 6 گروه، قرص، حشیش، تریاک، شیمیایی، صنعتی و درمانی برای آگاه سازی نمازگزاران و خانواده ها توسط کارشناسان معرفی و مضرات و عوارض آنها در جسم، روح و خانواده توضیح داده می شود.
 
 وی تصریح کرد: بخش دیگر این نمایشگاه با همکاری پلیس فتا شهرستان مهاباد در چند غرفه شامل اطلاع رسانی، آگاه سازی و آشنایی با مشکلات و عدم آگاهی در خصوص استفاده از فضای مجازی برپا شده و آگاه سازی نمازگزاران و حاضرین توسط کارشناسان نیروی انتظامی و یا به وسیله ارائه، کتاب، بروشور و بنر صورت گرفته است.

پاک منش در ادامه افزود: یکی از مواردی که امروزه سلامت اجتماعی جامعه را تهدید می کند، عدم آگاهی نسبت به استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هستند و در این رابطه کلاس ها و کارگاههای مختلف در طول سال برگزار گردیده است و شعارها و پیام های هشدار پلیس فتا شهرستان مهاباد نیز در آن به نمایش گذاشته شده تا شهروندان آگاهانه تر از آن استفاده نمایند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد