تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۸ تير ساعت ۲۲:۱۶ بازدید: 660      نظرات: 2      کد مطلب: 4148

16 هزار 'کوله بر' آذربایجان غربی زیر چتر بیمه روستائیان قرار می گیرند

تفاهم نامه بیمه اجتماعی کوله بران در محل استانداری آذربایجان غربی به امضا رسید تا بر اساس آن 40 درصد حق بیمه کوله بران را دولت و 60 درصد باقی مانده را کوله بران پرداخت کنند و این مرزنشینان زیر چتر بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر قرار بگیرند.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه قائم مقام مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر کشور روز پنجشنبه در آئین امضای این تفاهم نامه که در دفتر استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید بسیاری بر اجرایی کردن این تفاهم نامه در کشور داشته و پیش از این، تفاهم نامه مشابهی در کردستان به امضا رسیده است. 
صمدالله فیروزی اضافه کرد: بر اساس این تفاهم نامه از کل حق بیمه پرداختی کوله بران 20 درصد توسط استانداری آذربایجان غربی و 20 درصد دیگر توسط وزارت رفاه تامین شده و 60 درصد باقی مانده که رقمی حدود 30 هزار تومان در ماه است، توسط کوله بر پرداخت می شود. 
وی اظهار کرد: یارانه پرداختی توسط دولت در این خصوص بسیار مهم و نشان دهنده توجه ویژه دولت دکتر روحانی به بهبود وضعیت رفاهی کوله بران در استان های مرزی است. 
قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی نیز در این آئین با اظهار خرسندی از اجرایی شدن این تفاهم نامه در این استان گفت: کوله بران در 2 شهرستان سردشت و پیرانشهر از نتایج قابل توجه این تفاهم نامه بهره مند می شوند. 
وی افزود: طبق بررسی ها حدود 16 هزار نفر در بخش کوله بری در این 2 شهرستان فعالیت دارند که اختصاص بیمه اجتماعی برای آنان گام بلندی در راستای ارتقای وضعیت رفاهی و امنیت روانی این افراد و خانواده آنان به شمار می رود. 
این تفاهم نامه با حضور قربانعلی سعادت، استاندار آذربایجان غربی، صمدالله فیروزی، قائم مقام مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر و رسول خضری، نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی به امضا رسید. 
منبع: ایرنابرچسب ها: بیمه , سردشت, هاژه, کولبر

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

Hemn ۱۳۹۶/۵/۸
واقعا دردناکه،، در قرن ۲۱ کرامت انسان را اینگونه لِه کنی و بجای اینکه کاری در شان و مقام انسانیشان ایجاد کنی، بگویی مانند اسب و قاطر کار کنید و من شمارا بیمه میکنم.

چرا دولت این شغل ناانسانی رو برنمیداره و به جای اون راه دیگه‌ای برای امرار معاش آنان دست و پاکند؟؟؟؟

چرا اجازه نمیدهد مردم از اسب و قاطر برای این کار استفاده کنند؟؟؟؟؟؟؟؟


وااااااااا حیرتااااااااا
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

آوات ۱۳۹۶/۴/۸
من تشکر دارم از مدیریت کانال پایگاه خبر هاژه یکی از بهترین کانال های خبری تلگرام می باشد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد