تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۸ تير ساعت ۱۵:۱۸ بازدید: 648      نظرات: 0      کد مطلب: 4145

ستاد ساماندهی امور جوانان مهاباد تشکیل جلسه داد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز پنج شنبه 8 تیرماه دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان مهاباد درسال 96 با حضور مسئولین و کمیته های تخصصی در اداره ورزش و جوانان برگزار شد.

در این جلسه که با محوریت اوقات فراغت جوانان در تابستان تشکیل شده بود؛ مصطفی پور رئیس اداره ورزش و جوانان به ارائه گزارش و برنامه های این اداره و قرائت مصوبات جلسه گذشته پرداخت.

وی گفت: تا کنون در برنامه های ورزشی تابستان حدود 3 هزار نفر ثبت نام کرده اند و امیدواریم بتوانیم برای ساماندهی اوقات فراغت جوانان با همکاری دیگر کمیته های تخصصی برنامه های مناسبی برگزار نماییم.

آقا محمدی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مهاباد گفت: برنامه ریزی برای جوانان، سرمایه گذاری برای آینده مملکت است لذا برنامه ریزی برای اوقات فراغت آنان باید با حساسیت کامل صورت پذیرد.

محمدیانی معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: اداره فرهنگ و ارشاد برای پر کردن اوقات فراغت جوانان در تابستان اقدام به برگزاری کلاس های فیلم سازی، تصویربرداری، نمایشنامه خوانی، تئاتر، خوشنویسی، موسیقی، طراحی و نقاشی، نقد ادبی کوردی و فارسی و بخش پژوهشی کرده است.

صنعتی مسئول بخش اجتماعی فرمانداری مهاباد خواستار مشارکت بیشتر سازمان های مردم نهاد در جلسات مربوط به جوانان شد و گفت: باید از ظرفیت های این سازمان های مردم نهاد استفاده گردد زیرا اکثر اعضای آن را جوانان تشکیل می دهند و با مشکلات موجود بیشتر آشنایی دارند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن انتقاد از نحوه برخورد برخی ادرات سطح شهر با جوانان و خصوصاً نخبگان خاطرنشان کرد: نخبگان چشم و چراغ جامعه هستند و باید از آنان الگو برداری شود نه اینکه ادارات با سنگ اندازی و برخورد ناشایست موجب ناراحتی آنان را فراهم آورند. 

مسئول اداره کار، بهزیستی، هلال احمر، آموزش و پرورش، صدا و سیما، کانون مساجد، محیط زیست، نیروی انتظامی،  سپاه و جهاد کشاورزی از دیگر سخنرانان این نشست بودند که پیگیری موضوعاتی از جمله تشکیل باشگاه نخبگان مهاباد، برگزاری همایش تجلیل از نخبگان، استفاده از پتانسیل های ادارات مختلف برای ساماندهی امور جوانان، مشاوره قبل از ازدواج، برگزاری بازی های محله ای و... از موضوعات پیشنهادی و مطروحه آنان در این نشست بود.  
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد