تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۳ فروردين ساعت ۱۳:۳۳ بازدید: 239      نظرات: 0      کد مطلب: 1404

روز دوم نمایشگاه. تجلیل از مریم قاضی، شعرخوانی شاعران و اجرای زنده موسیقی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه؛ دومین روز برگزاری نمایشگاه هه‌وارگه "فرهنگ و سنن کوردیبا استقبال بی نظیر مردم و گردشگران مواجه بود.

طبق اعلام قبلی در نوبت صبح مسابقه خرگوش با حضور شرکت کنندگان برگزار شد.هدف از اجرای این بخش، آشنایی کودکان و نوجوانان با حفاظت از جانوران و توجه به محیط زیست بود که نکات آموزشی و پرورشی قابل توجهی برای آنان در برداشت.

در ادامه برنامه های صبح، به معرفی فعالان و نخبگان در بخش زیست محیطی پرداخته شد و از تلاش های آنان در این زمینه قدردانی شد.

در نوبت عصر نیز نمایشگاه با شور و شوق فراوان حضار بازگشایی گردید و در ادامه مدیر کل سازمان گردشگری و میراث فرهنگی استان، بعد از افتتاح بخش صنایع دستی و گردشگری که همزمان با نمایشگاه هه‌وارگه در جریان است از نمایشگاه هه‌وارگه دیدار کرد و از تلاشهای همه دست اندرکاران در این زمینه تشکر و قدردانی نمود.

هه‌وارگه مهمانان ویژه ای هم داشت، خانم مریم قاضی نویسنده و داستان نویس توانمند از جمله ی این مهمانان ویژه بود که در پایان مراسم از وی تجلیل به عمل آمد.

در بخش عصری با شعر شاعران ، ماموستا سوتاو و محمد فهیمی و.... با مدیریت آقای مسعود حسن زاده به ارائه اشعار خود پرداختند، ماموستا سووتاو از اولین شاعرانی بود که در ابتدا شعر زیبای قلم را بازسرایی کردند و بعد از آن شعر نوروز را سرود، ادامه برگزاری نمایشگاه گروه رقص هه وارگه به اجرا پرداختند.

گزارش و عکس: صلاح عزیزیان

تنظیم: واحد احمد توزهبرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد