تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۷ تير ساعت ۱۴:۱۱ بازدید: 259      نظرات: 0      کد مطلب: 4133

پیام فرماندار مهاباد به مناسبت سالگرد بمباران شیمیایی سردشت


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه دکتر شجاعی فرماندار مهاباد به مناسبت سالگرد بمباران شیمیایی سردشت پیامی صادر کرد.
بسم تعالی
بی شک 7 تیرماه سال ۱۳۶۶ یادآور دلاورمردیهای مردان وزنان رشیدی از سرزمین مقدسی است که بی‌دفاع و مظلومانه مورد هجمه وحمله وحشیانه و غیرانسانی دشمن نادان و ناتوان و وابسته به ایادی استکبار قرار گرفتند. مردمان شهر مرزی سردشت در تاریخ معاصر جهان ودر دنیای پر از زرق وبرق زیاده خواهان جاه طلب  مظلومیت و بی‌گناه بودن را به معنای واقعی تفسیر کردند. رژیم بعث عراق ووابسته به مستکبران ودشمنان تا دندان مسلح جمهوری اسلامی که عاجز وناتوان از مقابله ورویارویی  با جوانان دلیر  و دلاور مردان عاشق ایران در مناطق جنگی و عرصه‌های عملیاتی و نظامی بودند با جنایتی هولناک علیه مردم غیر نظامی و ساکن در شهرها نام خویش را در تاریخ بشریت بعنوان جنایتکاران انسانیت برای ابد ثبت وضبط نمودند. بمباران شیمیایی شهر مرزی سردشت هولناک ترین وددمنشانه ترین تهاجم شیمیایی بود که سوءآثار و عواقب فجیع واندهبار را به دنبال آورد که تبعات منفی و ننگین آن همچنان مشهود وملموس است.
تهاجم ناجوانمردانه وبمباران شیمیایی هواپیماهای متجاوز رژیم بعث عراق به شهرمرزی سردشت ، منجر به شهادت ۱۱۰ نفر و مجروح شدن پنج هزار تن شد وعلی رغم این جنایات هولناک هیچ یک از مجامع جهانی آنرامحکوم نکرده وعوامل آن را ملامت ننمودند.
بدون تردید در این راستا همواره ملت شریف وسرافراز ایران وبه ویژه هموطنان عزیزمان در سردشت بزرگوار نه تنها ذره ای از اراده وایمانشان کم نشد بلکه پیشتر از بیش آماده حضور در همه صحنه های مقاومت، ایستادگی ، ایثار وفداکاری در راستای مقابله با دشمنان ودفاع از مرزهای کشور شدند.
لذا یاد و خاطره رشادت، مقاومت و مظلومیت ۱۱۶ شهید و بیش از پنج هزار مصدوم این جنایت هولناک غیرانسانی را گرامی داشته وآرزوی نابودی کامل سلاحهای شیمیایی ومیکروبی در جهان را داریم.
شجاعی
معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مهاباد
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد