تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۷ تير ساعت ۱۲:۷ بازدید: 1472      نظرات: 1      کد مطلب: 4131

زاگرس شهری جدید با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در استان کوردستان


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، آخرین جزئیات برنامه ایجاد نسل نو شهرهای جدید که از حدود ۳ سال پیش در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت، هم‌اکنون از تمرکز وزارت راه ‌و شهرسازی بر ایجاد ۱۱ شهر جدید حکایت دارد که برخی از این شهرها در حال حاضر با عبور از مرحله امکان‌سنجی و مکان‌یابی در مرحله تهیه طرح جامع و تفصیلی و آماده‌سازی برای ایجاد قرار گرفته‌اند. بر اساس این برنامه، درحال حاضر ۱۱ شهر جدید در ۹ استان کشور به‌عنوان نسل نو شهرهای جدید در وزارت راه و شهرسازی مراحل اولیه مطالعاتی را پشت‌سر گذاشته‌اند و قرار است پس از طی سایر مراحل مقدماتی عملیات ساخت‌وساز در این شهرها آغاز شود.
نکته قابل اعتنا در این است که شهر جدید زاگرس با نقش سکونتی- خدماتی و با جمعیت ۱۵۰ هزار نفر به زودی در اطراف شهر سنندج به منظور ساخت، وارد فرایند برنامه ریزی و طراحی خواهد شد. با توجه به این که در حال حاضر این شهر در مرحله امکان سنجی و مکانیابی قرار دارد در رابطه با محل دقیق ایجاد آن هیچ اطلاع موثقی در دسترس نیست. با این وجود آنچه که از نقش و موقعیت این شهر بر می آید قرار است این شهر به عنوان یک شهر خوابگاهی به عنوان شهر پشتیبان به مرکز استان کردستان ارائه خدمات در راستای تمرکززدایی و ساماندهی سریز جمعیتی آن عمل نماید.
منبع: صدا و سیمای مرکز کوردستانارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مصطفی ۱۳۹۶/۴/۷
پسوه از توابع شهرستان پیرانشهر در دولت دهم کار مطالعاتی تمام شد و شهر شدن آن به تصویب هیات دولت رسیده است امیدوارم دولت دوازدهم با شهر شدن پسوه موافقت فرمایند.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد