تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۳ تير ساعت ۱۱:۳ بازدید: 1640      نظرات: 0      کد مطلب: 4114

رونمایی از آلبوم (مێخەکبەند)، موسیقی منطقه موکریان


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، آلبوم موسیقی (مێخەکبەند)  با تنظیم شهبار شاهین پور و خوانندگی شورش محمودی (٨) تیر در سالن وحدت مهاباد رونمایی می‌شود. 
رونمایی این اثر که شامل 8 قطعه از موسیقی منطقه موکریان است با حضور اساتید برجسته موسیقی کوردی استاد علی اکبر مرادی (نوازنده به نام تنبور)، آقای مهدی احمدی (رهبر ارکستر فیلارمونیک کردستان) و آقای شورش ماملی (نوازنده دف و پژوهشگر موسیقی) برگزار می‌شود.
در شرح این آلبوم آمده است:
«سعی این مجموعه بر آن است که در این اثرازیک طرف لحن وشیوه خوانندگی رایج دراین خطه وتفاوت آن با بخشهای دیگر کردستان نشان داده شود واز طرف دیگرشاخصه های برجسته موسیقی منطقه موکریان که شامل فرمهای  بیت،حیران ،بند وقطعاتی بر اساس ریتمهای متداول میباشد ،معرفی گردد .تنظیم این مجموعه با استفاده ازسازبندی متداول(تار،سنتور،کمانچه،عود،تنبک) واستفاده از سازهای رایج در این منطقه ازجمله  نرمه نای ،شمشال،ضرب کوردی،دف ،دهل،دیوان  ودر بخشی دیگر با سازهای ارکسترال انجام گرفته است.»
شورش محمودی خواننده جوان مهاباد است که با خواندن (بەیتی سەیدەوان) به  عرصه‌ی موسیقی کوردی معرفی شد. در کارنامه‌ی کاری وی اجرای کنسرت در شهرهای کردنشین و نیز اجرا در جشنواره‌های موسیقی به چشم می‌خورد.
لازم به اشاره است که این اثر توسط شرکت (سروه تنبور) با مدیریت استاد علی اکبر مرادی منتشر شده است.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد