تاريخ: ۱۳۹۶ جمعه ۲ تير ساعت ۱۱:۳۵ بازدید: 867      نظرات: 2      کد مطلب: 4100

سالن اختصاصی ورزش بومی محلی جورابین در مهاباد افتتاح گردید


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، روز پنج‌شنبه تاریخ اول تیر ماه مراسم افتتاح باشگاه جورابین سپهر واقع در منطقه فجر برگزار شد.
در این مراسم چهره‌های فرهنگی شهرستان مهاباد حضور داشتند، مراسم افتتاح با سخنرانی جناب آقای خلیل مهرپرور به عنوان پیشکسوت عرصه جورابین آغاز شد، آقای مهرپرور از تلاشها و سختی‌های گفتند که پیشکسوتان عرصه جورابین برای حفظ این ارزش فرهنگی تقبل کردند ایشان به ارزش‌های فرهنگی و خصوصیات جورابین و چگونگی حفظ و پیشرفت این ارزش اشاره کردند .
در ادامه مهمان دیگر مراسم جناب‌آقای دکتر خالق جلیل‌نژاد برای حضار سخنانی ایراد نمودند، ایشان با اشاره به نکات خاص و مهمی که در فرهنگ مردم کورد نمایان است و اشاره به پتانسیل‌های فرهنگ کورد  بە لحاظ مولفە های " انسان گرایانە " سخنان خود را اغاز نمودند و در ادامه بحثی مفصل و آکادمیک بر کارکرد" رسومات فرهنگی" و هویت بخشی اجتماعی مطرح کردند و بر ویژگی‌های "انسان‌شناختی "فرهنگ انسان انسان کورد کە در رسومات و ٱداب فرهنگی ٱن تجلی می باید از جملە "جورابین " ارائه نمودند .
در ادامه مراسم از حامی و اسپانسر باشگاه جورابین یعنی جناب اقای سامان راهنما مدیر عامل موسسه قرض‌الحسنه سپهر ایرانیان دعوت به عمل آمد تابرای حضار سخرانی نمایند ، جناب اقای راهنما طی سخنان خود از عوامل برگزار کننده مراسم تشکر کردند ، ایشان با اشاره به پتانسیلهای جورابین و قانونی کردن و رسمی کردن این ارزش فرهنگی از عوامل و پیشکسوتان جورابین درخواست کردند تا با ایجاد هیت ورزشی این ارزش فرهنگی ورزشی را ثبت ملی نمایند .
مراسم افتتاح باشگاه جورابین سپهر با سخنرانی شاعر ارزنده و افتخار کوردستان جناب‌آقای ناصر آقابرا ادامه پیدا کرد، وی اشاراتی به ارزش و اهمیت؛این بازی نمودند و خاطرنشان کردند که جورابین یکی از ارزشهای فرهنگی کوردستان است کە جوانان باید در حفظ آن تلاش کنند .
در ادامه مراسم لوح تقدیر از طرف باشگاه جورابین سپهر به حامی مالی باشگاه جناب آقای سامان راهنما اهدا شد 
در پایان مراسم با پذیرایی از مهمانان و حضار به خاتمه پیدا کرد.
حضور برای تمام همشهریان گرامی در باشگاه جورابین آزاد می‌باشد .
آدرس: مهاباد ، فجربالا، خیابان پشت ٱپارتمانهای فجرارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسن محمدپور ۱۳۹۶/۴/۱۸
خیلی عالیه ...منو به یاد جونی هام میاندازه .... زنده نگه داشتن.آداب و رسوم پیشینیان ما افتخار ماست... من از خوشحالی به خودم می بالم ... واز خداوند منان آرزوی موفقیت و سر بلندی برای دست اندر کاران دارم.... با تشکر فراوان
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ناصر آیینه بوکانی ۱۳۹۶/۴/۲
نظر شماخیلی عالی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد