تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۴ فروردين ساعت ۱۳:۲۵ بازدید: 171      نظرات: 0      کد مطلب: 1400

گزارش برگزاری سومین روز نمایشگاه هه وارگه مهاباد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، سومین روز برگزاری نمایشگاه هه وارگه "فرهنگ و سنن کوردی" با استقبال مردم و گردشگران همراه بود.


 

طبق اعلام قبلی در نوبت صبح مسابقه خرگوش با حضور شرکت کنندگان برگزار گردید و در ادامه برنامه از کم سن و سالترین کوهنورد و دوستدار محیط زیست، آرتین ابراهیمیان تقدیر به عمل  آمد.

آرتین ابراهیمیان به عنوان مهمان ویژه توصیه هایی نیز در رابطه با حفظ و نگهداری از محیط زیست و جانداران به حاضران داشت. نمایشگاه هه وارگه در نوبت عصر برنامه خود را با بخش "عصری با شعر" آغاز کرد و شاعران دعوت شده از جمله جلال زینالی، محمد احمدی آذر، مسعود حسن زاده و ابراهیم کاکه رشی به قرائت اشعار خود پرداختند که شور و شوق حاضران را درپی داشت.
ادامه برنامه به سخنرانی خانم گلاله ستاوند در رابطه با فواید خام گیاه خواری و گیاه خواری اختصاص داشت. وی با بیان اینکه بسیاری از بیماری ها، امروزه ناشی از مصرف بیش از حد گوشت می باشد به مضرات مصرف گوشت در جهان برای تخریب چراگاهها و مراتع و حرص و طمع بشر برای صید و انقراض پرداخت. ادامه برنامه هه وارگه به اجرای قطعات زیبایی از آهنگ های فولکلور و سنتی همراه با رقص کردی اختصاص داشت و بعد از آن نیز از حضار برای بازدید از نمایشگاه دعوت به عمل آمد.

گزارش و تنظیم: صلاح عزیزیان، واحد احمد توزه

عکس: sargol. photographyبرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد