تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۲۷ خرداد ساعت ۱۰:۴۶ بازدید: 2045      نظرات: 2      کد مطلب: 4045

حادثه معدن طلای آق دره، واکنش نماینده مردم تکاب را برانگیخت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، همایون هاشمی ، نماینده مردم تکاب، میاندوآب و شاهین دژ، در پی اعتراض ساکنین روستای آق دره نسبت به عدم بکارگیری افراد بومی در معدن طلای آق دره و درگیری نیروهای انتظامی با معترضین  با انتشار بیانیه ای در روابط عمومی و کانال رسمی خود واکنش نشان داد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

مردم بزرگوار و شريف تكاب بر خود لازم ميدانم قبل از هر چيز به عرض برسانم كه بنده در مقام نمايندگي خادم تمام مردم جامعه ميباشم.

همانگونه كه در شهرستان تكاب وجود معادن متعدد خود، بالقوه ميتواند ارزش افزوده اي براي اين شهرستان در جهت عمران و آباداني و رفع بيكاري منطقه عمل نمايد اما استفاده غير اصولي و زيانبار از معادن نيز قطعا فجايع معيشتي و زيست محيطي گوناگون را به بار خواهد آورد.

اينجانب هميشه و در تمامي جلسات با مسئولين ، معدن كاران و .... عنوان نموده ام كه براي بنده مردم و لحاظ كردن منافع ايشان اولويت و ارجحيت دارد.

ملت عزيز و گرانقدر مياندوآب ، شاهين دژ و خاصه تكاب در مورد اخير ، اينجانب به عنوان خدمتگزار شما طبق قولي كه به شما داده ام در برابر تمامي كارشكني ها ، قانون گريزي ها و حتي تهديدات صاحبان زر و زور خواهم ايستاد و تا پاي جان نسبت به احقاق حقوق به حق شما، شبانه روز تلاش خواهم نمود و دست منفعت طلبان را از دست يازي به حقوق مردم كوتاه خواهم نمود و قطع به يقين دست رحيمانه خداوند رحمان ، منويات عدالت گستر و ظلم ستيز مقام معظم رهبري ( مدظله العالي) و قدرت و دلگرمي شما ملت فرهيخته ياراي اين راه مقدس خواهد بود.

اينجانب به عنوان همراه و همدل هميشگي شما معتقدم به تأسي از سالار شهيدان حق گرفتني است نه دادني!

از شما مردم فهيم و ارجمند ميخواهم ضمن حفظ آرامش و خونسردي خود علي الخصوص در مورد حادثه اخير، اجازه ندهيد عده اي فرصت طلب و سود جود از اين اجتماعات صنفي كه صرفا براي رفع بيكاري و كسب رزق و روزي حلال ميباشد سوء استفاده نمايند.

  بنده ضمن محكوميت هر گونه خشونت و جنجال طلبي در مورد اين حادثه، از ملت عزيز هم ميخواهم كه اجازه دهند تا خدمتگزارشان در چارچوب قانون اساسي و حقوق ملي و مدني پيگير خواسته مشروع و بر حق ايشان باشد.

 

در خاتمه از مسئولين و دستگاههاي مرتبط ميخواهم كه ضمن رعايت قانون و عدالت در راستاي حفظ ارامش و امنيت مردم تلاش مضاعف بنمايند .

                          همایون_هاشمی،

  نماينده مردم شريف مياندواب ، شاهين دژ و تكاب

به گزارش هاژه، در روزهای اخیر فیلمی در فضای مجازی پخش شد که در آن اهالی بومی روستاهای اطراف معدن آق دره که در اعتراض به عدم بکارگیری نیروهای بومی در معادن طلای تکاب تحصن کرده بودند به خشونت کشیده شد و موجب نگرانی و اعتراض برخی فعالان مدنی قرار گرفت.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ناصر ۱۳۹۶/۳/۲۷
لطفا پیگری شود
0
1
پاسخ به این اظهارنظر

حسن سینا ۱۳۹۶/۳/۲۷
ضمن رعایت آرامش حتما" رفع بیکاری باید از منابع منطقه ای و با اولویت مردم بومی باشد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد