تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ خرداد ساعت ۱۷:۱۲ بازدید: 845      نظرات: 1      کد مطلب: 4032
در گفتگو با هاژه:

معاون وزیر هدف از سفر خود به مهاباد را تشریح کرد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز چهارشنبه 24 خردادماه مهندس اکبری معاون آب، خاک و امور زیربنایی وزیر جهاد کشاورزی با همراهمی نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی به آذربایجان غربی و مهاباد سفر کرد.

وی در گفتگو با خبرنگار هاژه هدف از سفر خود به استان و مهاباد را بررسی وضعیت مصرف آب در استان، بازدید از پروژه های در دست اجرا و بازدید از دشت مهاباد عنوان کرد.

اکبری اظهار کرد: در حال حاضر عملیات تجهیز حدود 1200 هکتار از زمین های دشت مهاباد به سیستم آبیاری تحت فشار در دست اجراست و در این سفر نیز برنامه های لازم جهت اضافه کردن 3 هزار هکتار دیگر از اراضی این دشت به سیستم آبیاری تحت فشار ارائه شد.  

معاون آب، خاک و امور زیربنایی وزیر افزود: قصد داریم در مجموع میزان زمین های آبیاری تحت فشار در مهاباد را به 4200 هکتار در طی دو سال برسانیم و منابع مالی این طرح نیز تأمین و انشاءالله مشکلی نخواهد داشت.

اکبری ادامه داد: هم اکنون پروژه های شبکه آبیاری زهکشی در جنوب استان نیز در سطح 62 هزار هکتار در حال اجراست که امسال حدود 940 میلیارد تومان اعتبار برای آن اختصاص داه شده است و امیدواریم بتوانیم در یکی دو سال آینده آن ها را به بهره برداری برسانیم.  

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شیوا ۱۳۹۶/۳/۲۴
بژی نماینده

نظر خود را براي ما ارسال كنيد