تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۸ فروردين ساعت ۱۳:۱۴ بازدید: 173      نظرات: 0      کد مطلب: 1393

اختتامیه نمایشگاه هه‌وارگه برگزار شد


 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، اختتامیه نمایشگاه هه وارگه "فرهنگ و سنن کوردی" باحضور پر شور میهمانان، گردشگران و مسئولین برگزار شد.


 

 

براساس اعلام قبلی در نوبت صبح مسابقه ویژه کودکان(نحوه نگهداری از حیوانات)، با حضور شرکت کنندگان برگزار گردید. همچنین  مسئولین و اعضای انجمن محیط زیست اشنویه(ژینگه ژینک شنو) به عنوان مهمانان ویژه در برنامه "ژینگه پاریزی" نمایشگاه حضور پیدا کردند و با طرح اینکه امروزه معضلات زیست محیطی به عنوان یکی از مهم ترین مباحث مطرح شده در اذهان عمومی دنیا به صورت اساسی مورد توجه است، لزوم فعالیت هرچه بیشتر انجمن های محیط زیست را در کشور و بخصوص در منطقه خواستار شدند و با اشاره به مشکلات و معضلات زیست محیطی منطقه از جمله خشک شدن دریاچه ارومیه و بهره برداری بی رویه انسان از چراگاه ها و...، خواستار توجه بیشتر مسئولان و مردم به محیط زیست شدند.  پس از اتمام کارگاه، با اجرای گروه رقص کردی هه وارگه برنامه های صبح نمایشگاه به پایان رسید.
نمایشگاه در نوبت عصر، برنامه خود را با تقدیر از برندگان نهایی مسابقه ویژه کودکان(نگهداری از حیوانات) آغاز کرد که طی آن از 12 شرکت کننده برتر در این مدت تقدیر و تجلیل به عمل آمد. در ادامه برنامه ادبی و پرطرفدار "عصری با شعر" آغاز شد و شاعران دعوت شده از جمله سمکو پاکزاد(دیکلمه)، هه رمان وطمانی، شه ویار گلابی آذر، گلاویژ بیگ نیا، اسرین حسن پور، مسعود حسن زاده و آرش ندا با نوازندگی احمد احمدتوزه(تار) به قرائت اشعار خود پرداختند که شور و شوق حاضران را درپی داشت.

همچنین در اواسط برنامه با نمایش کارهای زیبای هنرمند و نقاش جوان شهر مرحوم سید حیدر میرسیدی یادی شد.
پس از پایان برنامه عصری با شعر، از حضار خواسته شد که برای شنیدن قصه های زیبا و شنیدنی از غرفه قصه و داستان بازدید کنند  همچنین در این بین از کارهای هنری، نقاشی، طراحی و تصویرسازی شعر کردی نیز بازدید به عمل آمد و در قسمتی دیگری از نمایشگاه از غذاهای محلی و ادوات کشاورزی و دامداری نیز از طرف حضار و مهمانان بازدید صورت گرفت.
در ادامه با حضور دو هنرمند خواننده شهر ابراهیم قادری و کاکه اسماعیلی برنامه زنده موسیقی اجرا شد و مورد تشویق حضار قرار گرفت.
در بخش اختتامیه ابتدا آقای مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد با تشکر از همه  دست اندارکاران برگزاری این نمایشگاه از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای اسلامی شهر، شهرداری، فرمانداری و بخصوص مسئولین برگزاری نمایشگاه هه وارگه که بدون هیچ چشم داشتی همت برپایی نمایشگاه داشته اند، خواستار ارزوی سال پر از موفقیت برای همه این عزیزان شدند.
در ادامه آقای سید رسول نبوی به نمایندگی از شورای اسلامی شهر به سخنرانی پرداختند و ضمن تبریک سال نو و آرزوی خوشبختی برای همه همشهریان و مهمانان از برگزار کنندگان نمایشگاه امسال هه وارگه تشکر ویژه ای کردند. ایشان با مطرح کردن این نکته که احیای سنت ها و آداب و رسوم گذشته با ابقای ملت ما رابطه مستقیم دارد از همه حضار و شهروندان خواستند که با پیگیری خواسته های فرهنگی به حق خود از اعضای شورای اسلامی شهر، پیگیر مطالبات خویش به طور جد باشند.

در ادامه برنامه های اختتامیه، نمایش لک لک ها بود اجرا شد و سپس مراسم تقدیر و تجلیل از اشخاص حقیقی و حقوقی که در این یک هفته در برگزاری نمایشگاه به نحوی همکاری داشته اند، برگزار شد و جوایز، لوح های تقدیر و تندیس های از طرف نمایشگاه به افراد تقدیم شد.

حسن ختام کار نمایشگاه هه وارگه امسال اجرای قطعات زیبایی از موسیقی فولکلور کردی همرا با رقص های زیبا و متنوع کردی بود.

گزارش و تنظیم: واحد احمد توزه، صلاح عزیزیان

عکس: آزاد وطمانیبرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد